Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Lehet egy kis pénzt félretenni...

Lehet egy kis pénzt félretenni Erasmus ösztöndíjból?

Figyelt kérdés
Jelenleg határon túli magyarként szeretnék egy félévet a Corvinuson tanulni, és az lenne a kérdésem, hogy hogyha kollégiumban laknék, mennyire esélyes hogy félre tudják tenni az ösztöndíjakból? Ha jól tudom, 470 eurót kapnék/hó, mennyire reális a spórolás ebből?

2021. ápr. 11. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok az a 470€. Szállás, étel-ital, bérlet a tömegközlekedésre, szórakozás más diákokkal ( egy kávé, süti, mozi, buli )... talán azt is mondanam, h keves, de ez rajtad mulik nyilvan. Ehetsz minden nap kenyeret vajjal és talalkozni sem kell masokkal de annak meg nem sok ertelme.
2021. ápr. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mivel Pesten elég nagy a kollégiumi szállásokra az igény, ezért valószínűleg az Erasmusos hallgatók mindannyian albérletbe kényszerülnek. Ha mondjuk 3 másik hallgatóval összeállsz, és a központtól messze levő, nem túl jó állapotú albérletet vesztek ki négyen közösen, akkor is legalább havi 50 ezer forintba fog kerülni fejenként a szállás a rezsivel (fűtés, víz, világítás) együtt. Az étkezésre szerintem további havi 50 ezret minimum rá kell szánnod, s egyéb elkerülhetetlen költségek (pl. utazás, fénymásolás) is lesznek. Úgyhogy szerintem havi 120 ezer forint alatt semmiképpen nem lehet megúszni a budapesti tartózkodást, ami kb. 350 euró. Tehát ha semmi másra nem költesz, talán havi 120 eurót tudsz megspórolni. De hogy őszinte legyek, szerintem ennyit nem ér meg az egész spórolás: ha már Pesten vagy egy fél évig, inkább a maradék pénzből járj színházba, múzeumokba, moziba és a hallgatótársaiddal szórakozni, mert lehet, hogy ez egy soha vissza nem térő alkalom lesz az életedben.


S még egy tanács: úgy számolj, hogy az albérletre előre elkérnek majd tőled két havi kauciót, amelyet kiköltözéskor kaphatsz vissza; úgyhogy rögtön beköltözéskor 3 havi albérleti díjat ki kell majd fizetned.

2021. ápr. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért szerintem mindenképpen érdemes megpróbálni a kollégiumot, a kérdező jó esélyekkel indul.

Kérdező, maximálisan egyetértek az előzőekkel abban, hogy egyfelől Budapest drága város, másfelől egészen keveset, de lehet spórolni, csak éppen nem érdemes: sok mindenről lemondanál, és cserébe nem is olyan nahy összeg maradna a zsebedben.

Az Erasmus nem arról szól, hogy egy külföldi koleszban eszed a főtt rizst, de legalább megspóroltál 3 eurót...

Hanem a kapcsolatépítésről. Ehhez pedig minél több helyen ott kell lenni, minél több dolgot látni, minél több emberrel kapcsolatba kerülni stb. Persze nem kell mindem este elszórni 50 eurót partira, de azért... fogd fel úgy, hogy ez egy befektetés, a jövődbe. És még jól is érezheted közben magad :)

2021. ápr. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!