Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Végzett már valaki ilyen...

Végzett már valaki ilyen kombinált szakon? (matek-kémia-fizika) Mihez érdemes ez után kezdeni?

Figyelt kérdés

5 éves matematikus szakom fogom megkezdeni külföldön, már felvettek, viszont 2. illetve 3. szaknak beírtam a vegyészt, fizikust is, elméletben ezek "minorok" lesznek (nem tanárképző, de felveszem majd a pedagógiát is biztosítékként). Az egyetemtől azt a tájékoztatást kaptam, hogy párhuzamosan lehet ezeket végezni és a végén matematikus-vegyész-fizikus megnevezést fogok kapni. Illetve érdekelne még a biztosítási vagy alkalmazott matematika is, azt írták vissza, hogy mindezek mellé még ezt is elvégezhetem. Kicsit brutálisan hangzik ennyi minden, de végül is a tanulás a dolgom, az egyetem szerint kivitelezhető, így miért ne.


Viszont, akkor ez azt jelenti, hogy a "minor" az egyenértékű a főszakkal? Kicsit fura nekem. A tanárin kívül ti milyen munkahelyben gondolkodnátok ezek után? Nyilván a tanári adott, itt jól keresnek a tanárok, az is egy lehetőség, de szeretnék kicsit más felé is nézelődni, jó tudni milyen lehetőségeim lennének. Cél a PhD lenne matematikából. Azt mondták az egyetemen, hogy már 1. évtől segítenek munkát keresni, itt az órarendbe is be van építve, így gondolom majd kialakul, addig csak kiváncsiskodom itt.


Végzett már valaki itthon vagy külföldön ilyen szakokon? Ha igen, merre vetted az irányt? Jól keresel?



2021. ápr. 21. 12:26
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!