Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire megbízható az Istenhe...

Mennyire megbízható az Istenhelyi úton végzett kombinált teszt (Dawn szűrés)? Annyira eltérőek a vélemények. Olyanok válaszát várom, akiknek már van gyakorlati tapasztalatuk.

Figyelt kérdés
39 éves 10 hetes terhes vagyok az 5. gyerekemmel. Az előző babánál magzatvíz vizsgálatot végeztek. Rettegésben teltek a napjaim a vetélés réme és a hosszú várakozás miatt az eredményre.
2010. dec. 3. 10:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
37 vagyok.A 2.gyermekem várom.Én integrált teszten voltam(egy uh, két vérvétel), de mivel ez csak valószínűséget mutat, nem diagnosztizál, voltam amnión én is.Újra elmennék, inkább mint rettegjek az egészsége miatt.
2010. dec. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Én is ott voltam a 12. heti kombinált teszten.

Tény és való, nem olcsó (30 000 Ft.

De, nekem megérte, hogy időpontra odamegyek, leveszik rögtön a vért, utána hívnak is uh-ra, a legprofibb gép, kb. 18-20 perc az uh, nem 3 perc alatt szórnak ki, genetikus szakember végzi az uh-t. (Dr. Hajdu Krisztinát tudom javasolni, mind a két genetikai uh-n nála voltunk, nagyon alapos, profi, nekem még a toxoplazma eredményemet is segített kiértékelni, a nődokim bizonytalan volt.)

1,5 órát kell várni az eredményre, ha kész, egy genetikus, biológus beszélget veled/veletek és elmondja, hogy mit is takar az eredmény, szükség van-e újabb vizsgálatra.

Ha megteheted, menjetek.

2010. dec. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Az egyetlen teljesen megbízható dignosztikai módszer Dawn-szűrésre pillanatnyilag az amniocentezis vagy a choroniaboholy mintavétel.
2010. dec. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Nem Dawn, hanem Down. 100%-os vizsgálat vérből nincs, ha tutira akarsz menni, akkor marad a magzatvíz mintavétel, vagy a lepényből vett minta (utóbbi a biztosabb). Ha megelégszel úgy 95%-os pontossággal, akkor jó az integrált teszt is.
2010. dec. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

A kombinált tesz sok helyen ingyenes.


Én 37 évesen szültem a másodikat és magzatvízvizsgálatit csináltattam, semmi rettegés nem volt benne.


A vérviszgálat nem lát be a bab kromoszómáiba.

2010. dec. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

előző

kombinált 85%, integrált 94%-os


Több mint 2 évea Margit kórházban már ingyenes volt a kombinált teszt.

2010. dec. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Konkrétan az Istenhegyi úton végzett kombinált teszttel kapcsolatos tapasztalatokra vagyok kíváncsi.
2010. dec. 3. 12:34
 8/20 anonim ***** válasza:
Konkrétan ott csak leveszik a vért, és elküldik valahová külföldre vizsgálatra. Úgyhogy tök mindegy, hol csináltatod.
2010. dec. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Ebben az esetben aligha tudnának másfél óra alatt eredményt produkálni. De azért köszi.
2010. dec. 3. 13:57
 10/20 anonim ***** válasza:
Mondjuk ezt nem tudom honnan vetted (a 1,5 órát) de a honlapjukon 1-4 napot írnak. Ez pedig máshol is ennyi (ingyenes kombinált teszten voltam a Bajcsyban kedd reggel, csütörtök reggel jött az sms, hogy kész, és mondták, hogy az eredmény nem itthon készül...)
2010. dec. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!