Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmennél amnióra az Istenhegyi...

Elmennél amnióra az Istenhegyi úton végzett kombinált teszt után?

Figyelt kérdés
2010. dec. 6. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem volt kombinált tesztem (kórházban igyenes volt!!)több mint 2 éve, de én nem hiszek ezeknek teszetnek.

Se kombináltnak, se az integráltnak.


Megcsináltattam az aminot.


Már 21 s lányom:-)))

2010. dec. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én az istenhegyibe voltam meg a 18hetes genetikai uh-n is 3éve kb!21hónapos egészséges kisfiu anyukája!

Én nem mennék!

2010. dec. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem mentem el, és nem is fogok.Megcsináltattam az előző babámnál a kombináltat ingyen a kórházban, majd 15 ezerért az integráltat.Emelett megnézett a Hajdú doktornő az Istenhegyin uh-val.Most megint terhes vagyok és elmúltam 35.Ugyanúgy csinálom, mint az első terhessgégnél.A dokimmal is ezt beszéltük meg.
2010. dec. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

13:08-as!

Elárulnád, ki az orvosod, és hol dolgozik?

2010. dec. 6. 14:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Elárulom.Dr. Bánhidy Ferenc az orvosom és a II. Sz. Klinikán dolgozik.Ő ott az igazgatóhelyettes.Megtalálod a neten.

A vérvételeket (kombinált, integrált) Fehérváron csináltattam, mert oda tartozok.

Az Istenhegyi uh-hoz a dokim ragaszkodott.A Hajdú doktornőt én választottam.

2010. dec. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A vérvétel nem lát bele a baba kromoszómáiba.
2010. dec. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


"Kiknek ajánlhatók a szűrővizsgálatok (Kombinált teszt, Integrált teszt, Négyes teszt)?

Mivel a 35 év alatti kismamáknál rutinszerűen nem ajánlják fel a magzati kromoszóma-vizsgálatot, ők csak a kockázatelemző rendszerekben bízhatnak. A ma ismert leghatékonyabb szűrőmódszerekkel azonban ők is jelentősen csökkenthetik a kockázatot.


Ajánlható a vizsgálat még olyan 35 év fölötti kismamáknak, akik szeretnék elkerülni a magzatvíz-vizsgálatot. Ők azonban ezzel egy közel 100%-os eredményt biztosító diagnosztikus módszer helyett egy kevésbé pontos szűrőmódszert választanak.


Kinek nem ajánlható a vizsgálat?

Az anyai vérből történő prenatális (születés előtti) kockázatbecslést csak annak ajánljuk, aki pozitív eredmény esetén vállalja az amniocentézist, illetve aki pozitív amniocentézis esetén vállalja a terhesség megszakítását.


Annak a nőnek nem érdemes elvégeztetnie ezt a vizsgálatot, aki a szűrőteszt eredményétől függetlenül is elvégezteti a magzati kromoszóma vizsgálatot."

2010. dec. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!