Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ésszerűbb, jobb külfödre...

Ésszerűbb, jobb külfödre menni egyetemre?

Figyelt kérdés

Pl. Angliába vagy Párizsba ?

Kinek mi a véleménye ?


2010. szept. 5. 10:49
 1/6 A kérdező kommentje:
Esetleg az USA -ba ? Ott még rokonaink is vannak. :)
2010. szept. 5. 10:51
 2/6 anonim ***** válasza:

jó neked,hogy vannak ott rokonaid,szóval meg tudnád tenni.

itt az a probléma főképp,hogy mennyire beséled jól azt a nyelvet.mert abba lehetnek a legnagyobb fennakadásaid,nem is a tanulás nehézségében,mert tudomásom szerint külföldön valamivel könnyebbek az egyetemek,ha megfelelőel beszéled a nyelvet.attól is függ,milyen szakon akarsz tanulni,mert sok szaknak vannak szakszavai,amit valószínűleg nem tudsz akkor se,ha felsőfokúd van angolból,szóval azokat bekell tanulnod majd.

amúgy szerintem megérné,mert gondolj bele,még ha itt végeznél magyarországon eltén,bmen,vagy azt mondod,hogy a bostoni,vagy oxfordi egyetemre jártál.azért jobban el fognak ismerni szerintem.tedd meg,ha van rá lehetőséged

2010. szept. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért egyetemek terén nekünk sem kell szégyenkezni. Bár ez rohamosan romlik, de még azért komoly diplomát is lehet szerezni, de jó tudást mindenképpen.
2010. szept. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A bolognai rendszer alól kimaradt: az OXford, Cambridge. De ne hidd, hogy minden külföldi egyetem jobb a hazainál. Külföldön is vannak gyenge egyetemek, bolognai rendszer szinte mindenütt. Elsősorban akkor ideális külföldi egyetemre menni ha nyelvszakot, orvosit, mérnökit, gazdaságit akarsz tanulni. A tandíj változó. Usából zsebből fizeted.
2010. szept. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Valószínüleg orvosira fogok járni. De még ez sem biztos. Még nem vagyok ott, hogy egyetemet kéne válaszranom, de már tervezgetem. Azt én sem gondoltam, hogy minden egyetem jobb külföldön, de ahogy egyik vlaszoló is írta, ha az önéletrajzomba be van írva, hogy pl: az Oxfordon tanultam, akkor azért annak van sikere. A nyelv az szerintem menni fog. Már elég jó vagyok. És az angolt egyébként is szeretem, tehát azzal nem lesz baj. Ha Párizsba mennék ott melette még a franciát is tudnám. ( Remélem négy év elég lesz, hogy legalább középfokon elsajátítsam. ) Utolsó válaszoló: azt akartad írni, hogy USA-ban zsebből kell fizetni? Hát nem így van itt is ??
2010. szept. 5. 11:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Unokatesóm kiment Angliába AuPairnek egyetem helyett, és nem bánja. Jobban keres, mint itthon egy diplomás, saját lakást kapott, kajával, mindennel ellátják...
2010. szept. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!