Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Az Oxford vagy a Cambridge-i...

Az Oxford vagy a Cambridge-i a jobb egyetem?

Figyelt kérdés
2009. okt. 25. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
hivatalosan cambridge, az van az elso helyen a lista szeriny, es csak utana jon oxford.
2009. okt. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%

A Cambridge a jobb egyetem tudomany teren, az Oxford politika teren.


A legujabb hivatalos ranglista szerint A Cambridge a legjobb Europaban, majd University College London, aztan az Oxford es az Imperial College London a harmadik helyen holtversenyben...

2009. okt. 26. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem mindkettő elég erős ahhoz, hogy mindegy legyen melyik a jobb. Ez talán olyan, mintha itthon mérlegre tennéd az ELTE-t és a Szegedi egyetemet. Mindkettőnek van erősebb és gyengébb szakja is. Persze mindkettő önmagában erős és elismert, használható végzettséget adnak. Aki ezen végzett és élvezte az egyetemi éveket az erre esküszik, aki azon végzett, az arra. Ha valami nem volt jó a tanulmányok során, akkor inkább a másikra vagy egy harmadikra.

Ugyanez van külföldön is, megy a harc a bejutásért mindkét helyen. Mindkettő világviszonylatban ismert, tele van nemzetközi diákokkal. Angliában is nagy dolog, ha bejutsz az egyikre, nemhogy Magyarországon.. :)

2009. okt. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetertek az elozovel. Barki buszke lehet ha Nagy-Britania barmely jo egyetemere megy. Oxford es Cambridge csak annyival vannak a tobbi elott hogy csak ez a ket egyetem letezett a 19.ik szazad elott Angliaban (Az Oxford 1000 a Cambridge 800 eves), es ebbol kifolyolag konnyebben vonzanak nemzetkozi diakokat es oktatokat. Azonban mara mar tobb egyetem utol erte oket nagyon sok tekintetben. Londonban harom kituno college (University College London, Imperial College London, London School of Economics melyek mara mar szinte mind egyetemi statusszal birnak) van a Londoni egyetem esernyo szervezete alatt (tudom, az Imperial mar nincs ket eve), melyek tobb szakon nem csak versenyeznek, de verik az Oxford Cambridge egyetemeket. Ezeken kivul meg ott van a Bristol, a Warwick, Durham, es Manchester ahol szinten kituno az oktatas es csak ido kerdese hogy mikor zarkoznak fel London es az Oxbridge melle. Tovabba vannak meg a skot klasszikus egyetemek (szam szerint negy de foleg Edinburgh es St Andrews, bar Glasgow se rossz) melyek szinten remek oktatasi es kutatoi kozpontnak szamitanak, bar a lokalizacio miatt nem annyira hiresek mint Oxford-Cambridge es a Londoni egyetemek. Szoval valogatni lehet, es ha barki barmelybe bekerul, nyugodtan lehet buszke magara!
2009. okt. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Azért, én azzal vitatkoznék, hogy a szegedi egyetem és az elte használható diplomát ad...

Mikor jönnek majd rá az emberek, hogy a bölcsészdiploma nem használható? Attól még, hogy a legközkedveltebb (és ezért magas a ponthatár), nem használható.

A TTK más.

2009. dec. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ELTE-n és a Szegedi Egyetemen nem csak bölcsészkar van. Szegeden van még orvosi és jogi kar is.. meg ugye a zenetudomány vagy mi :)
2009. dec. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem ha valaki Oxfordra bekerül, annak nagyobb nívója van, mert Oxford híresebb.
2010. jún. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egyformán rangos mind a kettő, a világ top 10 egyeteme közé tartoznak, és a Harvard, Yale, Princeton mellett azok az egyetemek, amikről mindenki hallott már, még az is, aki egyetemmel csak úgy került kapcsolatba, hogy berúgott a mellette lévő kocsmában.


Melyik a hiresebb... a google a "Cambridge University"-re 40 400 000 találatot dob ki, az "Oxford University"-re 43 800 000, ez kemény 7.8%-nyi eltérés Oxford javára. Ha ez perdöntő...:D (A szintek belövéséhez: az "Eőtvös Loránd Tudományegyetem"-re kidob 189000 találatot, az "ELTE"-re meg 1 940000-et. Mondjuk az ELTE örül, ha világban benne van a legjobb 400-500-ban.)


A nemzetközi világranglistákon egyébként gyakorlatilag mindig Cambridge vezet. A két legnagyobb listát nézve: ARWU - Cambridge 6. Oxford 10., QS - Cambridge 1. Oxford 6.

2011. febr. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!