Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Bécsi egyetem tanárképző...

Bécsi egyetem tanárképző szakán tanul valaki?

Figyelt kérdés
Gondolkozok rajta, hogy külföldön tanulnék tovább, ha esetleg van itt olyan aki tudna pár kérdésemre válaszolni akkor kérem írjon! :)

2021. dec. 27. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Mi a kérdés pontosan? Ez eddig nagyon pontatlan.
2021. dec. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Gondolom a kérdező privátban szeretne majd érdeklődni és most csak embert keres, aki tud majd neki válaszolni
2021. dec. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Bizony, egyelőre még nagyon az elején vagyok a témának, de ha akadna valaki aki tudna segíteni akkor lenne pár kérdésem.
2021. dec. 28. 23:50
 4/7 anonim ***** válasza:
MDE-VUS: Bécsi magyar diákok egyesülete. Van honlap, fb oldal is -náluk próbálj meg érdeklődni, ha még senki sem jelentkezett.
2022. jan. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én Bécsben járok egyetemre. Ha még mindig van kérdésed, akkor írj nyugodtan.
2022. jan. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is ezen gondolkodom. Amit eddig tudok (de ezt ne vedd készpénznek): Alapvetően ott is 6 év a teljes tanárképzés, de ez 4 év Bachelor és 2 év Master képzésre oszlik. 2 tantárgyat kell választani, lesznek azzal kapcsolatos szaktantárgyak és pedagógiai tantárgyak, ahogy itt is.

Minden szakon az első szemeszter után STEOP vizsgák vannak, amiket kötelező teljesíteni és azt hiszem egy pótlási lehetőséged van, mert ha ezek nincsenek meg, nem tudsz továbbmenni, hiszen a STEOP vizsgák meglétele előfeltétele a későbbi tárgyak felvételének. Ha a STEOP nem sikerül és a pótlás sem, akkor nem folytathatod tovább a tanulmányaidat. Kb 4 ilyen vizsgával kell számolni.

Sok szakon van felvételi eljárás, tanárszakon is. Külföldieknek a tanulmányok megkezdéséig C1-es német nyelvvizsga kötelező, de ez gondolom magától értetődő. Ezen kívül nyáron van egy írásbeli felvételi teszt, ami egyrészt logikai feladatokból áll, másrészt megadnak egy kis tananyagot (Testliteratur), amihez kapcsolódóan lesz egy szöveg és/vagy kérdések a felvételiben, amit meg kell oldani, tehát a kiadott anyag alapján kell készülni. A felvételihez még nem kell C1 nyelvvizsga, elég a B2 is, de szerintem jobb, ha már akkor megvan.

2022. márc. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönööm! :))
2022. márc. 12. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!