Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Erasmusra lehet az utolsó...

Erasmusra lehet az utolsó félév után, de a szakmai gyakorlat előtt menni?

Figyelt kérdés

Sajnos a vírus miatt nem engedtek ebben a félévben, és ez az utolsó nekem. Lehet menni tanulási félévként, úgy hogy minden tárgyam megvan, és megvan a megfelelő mennyiségű kreditem is? Illetve ha nem, úgy hogy hagyok 1-2 tárgyat emiatt?

Nem szakmai gyakorlatra szeretnék menni, mindenképp tanulói félévre.



2022. jan. 6. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Erasmusos félévre a tanulmányaid alatt, aktív hallgatói jogviszonnyal mehetsz. (A hallgatói jogviszonyod az utolsó féléved utolsó napjáig tart.) De ha lehetne is ezt így, nyilván a fogadó intézményben is vége van már a félévnek olyankor, nincs mire bejárni...
2022. jan. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
*utolsó féléved vizsgaidőszakának utolsó napjáig
2022. jan. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha csúsztatsz egy félévet (pl. hagysz tárgyakat és egy félévvel kitolod a szakmai gyakorlatot is), akkor ki tudsz még menni.
2022. jan. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Tehát hagynom kell minimum egy tárgyat, és kész?
2022. jan. 6. 20:14
 5/5 anonim ***** válasza:
71%

Ha már meg van az abszolutórium tehát minden tárgy teljesítve van akkor nem mehetsz. Hiába nincs úgymond kikérve az abszolutórium akkor sem mehetsz.

Egy tantárggyal nem fog menni, mert mindenhol elvárnak X kreditmennyiséget (változó) és az mindig több tantárgy.


Illetve nem tudom mit tanulsz de megéri csúszni csak emiatt?

Menj inkább szakmai gyakorlatra, azt lehet diploma után is, sőt inkább úgy szokás. Egy jó nevű nyugati cégnél a gyakorlat az itthoni karrierinduláson is sokat dobhat.

És ha fizetnek is gyakornoki fizetést meg még az Erasmus ösztöndíj is akkor anyagilag sem megterhelő annyira.


Amúgy mit tanulsz és melyik országba mennél?

2022. jan. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!