Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mennyi pénzből lehet kijönni...

Mennyi pénzből lehet kijönni Dániában, Hollandiában vagy Svédországban erasmussal?

Figyelt kérdés

520 euró elvileg az ösztöndíj, mennyit kellene még kb. az egyes országokhoz összespórolnom, hogy meg tudjak élni?

Fontolgatom, ezeket a helyeket.



2022. jan. 9. 00:32
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

Hollandiáról tudok beszélni mivel kint tanultam/éltem sokáig.


Elég erősen attól függ melyik városba mész. Amszterdamban 520 euróért szobát se kapsz, vidékibb városokban mint pl Tilburg vagy Nijmegen már kijöhet egy szoba 300-450 körülre is viszont.


Kaja olyan havi 150-200 ha otthon főzöl és csak ritkán jársz étterembe.


Mivel Erasmusra mész én legalább egy havi 100-200at rászánnék szórakozásra mint pl bulizás, utazás, stb. Ha úgy mész ki, hogy ki van centizve a pénz és csak otthon ülsz meg mész az egyetemre akkor nem éri meg kint lenni szerintem.


Egyetemtől és szaktól függően a tankönyvek egy félévre szintén meglehetnek 100-150 körül használtan is.


Szóval összességében én olyan 800-1200 eurót mondanék havonta, attól függően melyik városba mennél és mennyit szánnál utazásra.

2022. jan. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hollandián belül hova mennél?
2022. jan. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Göteborgról tudok nyilatkozni illetve Koppenhágáról.


Göteborg: elég magasak az árak, 520 eur nagyjabol 5200SEK , ez egy szoba ára. Kaja kb 300 euro ha otthon eszel, 500-600 ha ettermekbe is. Bulizás nagyon horror a skandináv országokba, még a svédek is otthon alapoznak, majd bent a szórakozóhelyen 1-2 italt isznak( az átlag svéd). Vannak student pub-ok ezeknek elég megfizethető az áruk.

Össz vissz szerintem ha jól akarod magad érezni kint az minimum 1000-1200EUR.


Koppenhága: borzasztó drága, magasabbak az árak, mint Svédországban. Szoba nagyjából 3000-7000DKK között (attól függ milyen igényeid vannak). Kaja nagyjából svéd ár a boltokba, éttermek viszont magasabb áron vannak. 1500EUR kell, hogy jól érezd magad.


Tényleg csak akkor éri meg az erasmus, ha van spórolt pénzed, vagy tudnak támogatni a szüleid, esetleg diákhitel.

Németország,Ausztria,Belgium,Észtország,Olaszország is népszerű erasmus desztináció és jobban megfizethető helyek.

2022. jan. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!