Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mit tegyek, ha nagyon egyedül...

Mit tegyek, ha nagyon egyedül érzem magam a külföldi egyetemen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azzal kezdeném, hogy a héten jöttem ki Németországba, így nem régóta vagyok itt. Egyelőre nem nagyon voltak még programok így a kollégiumban vagyok vagy elmegyek sétálni.

Nem gondoltam volna, hogy így megvisel lelkileg, de nagyon egyedül érzem magam, hiányoznak a barátaim és a családom, különösen mert itt még nem nagyon vannak barátaim, csak a koliban 1-2 ember, de velük se szoros a kapcsolat csak beszélgetünk pl a konyhában.

Sokat sírok, mindenről az otthonom jut eszembe, és hogy milyen nagyon haza akarok menni. Közben pedig imádom a várost, és ma is amíg lefoglaltam magam, addig semmi baj nem volt. Csak ez a sok egyedüllét kikészít, talán ha elkezdődik az oktatás akkor jobb lesz.

Van valakinek haosnló tapasztalata?



2022. ápr. 6. 19:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Nincsenek erasmusos programok? Amúgy kérdezd meg azt a pár embert, akivel beszélgetsz, hogy van-e kedvük csinálni valamit. Esetleg keress valami nemzetközi társaságot.
2022. ápr. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem még, az Orientation Kurs csak holnap kezdődik, szerintem az már jobb lesz.
2022. ápr. 6. 19:53
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Hasonló helyzetben vagyok, csak épp Angliában.


Amennyiben a szakod kemény (nekem mérnöki), akkor az lefoglal. Illetve gondolj arra hogyha meglesz a diplomád, akkor máris hazamész, és nem csak végzett leszel, de egy nyelvet is folyékonyan tudsz!


Ami nekem nagyon borzalmas volt az elején (most vagyok másodéves), hogy "angol akartam lenni". Annyira beakartam illeszkedni, hogy az szorongató volt. Azután hogy rájöttem arra hogy erre semmi szükség, és minden elnézést nélkül magyar lehetek, minden kultúrsokkal együtt, sokkal jobb lett.


Ha van kedved beszélni, írj nyugodtan.

2022. ápr. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
9%

soha nem voltál még távol a szüleidtől az elmúlt kb 18 évben? tudom hogy késő bánat de mondjuk mielőtt kiköltözöl otthonról, érdemes kicsiben kipróbálni, hogy pszichésen készen állsz-e már a leszakadásra anyuról. (álljon itt ajánlásul mindenkinek, aki kiköltözés előtt megtalálja ezt a kérdést itt)

amúgy ha emberek közöt jól vagy, akkor foglald le magad emberekkel, minden egyetemi városnak van nemzetközi egyetemista közössége, és ott mindig akadnak társaságra vágyó emberek. lehetőségeidhez képest szerezz egy törpehörcsögöt vagy szobanövényt, az is segít abban, hogy ne egyedül legyél a szobádban (nekem növényeim vannak, mert ritka rossz kertész vagyok, tehát életben tartani őket kellő számú törődés és stressz a számomra). illetve nem tudom mikor kezdődik az oktatás németben, de legkésőbb jövő héten húsvét után. annyi ideig meg belefér hogy szr kedved van.

2022. ápr. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a lekezelő választ, leszakadtak már otthonról, mivel otthon is egy elég messzi egyetemen tanulok, ahonnan 2-3 hetente járok haza. De ez baromira nem ugyan az, és nem eszi meg az embert ahogy te gondolod, ha hirtelen bekerül egy teljesen más kultúrába/országba ahol teljesen egyedül van eleinte. :)
2022. ápr. 7. 15:20
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Esetleg neten nem tudnál ismerkedni Facebook csoportokban, ami ottani magyaroknak van? Vagy esetleg alkalmazásokban. Bumblen pl van barátkozás funkcio, de tinder is jo erre.
2022. ápr. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
29%
jól van na, ne durcizz, tényeg azt hittem hoyg egy 18 éves kölyök vagy és ottalvós kiránduláson se voltál még... amúgy de, képzeld, kijöttem egyből a szülői házból tőlük 800 km-re, de valahogy álltam úgy érzelmileg, hogy ne bőgjek folyamatosan. ha jól értem, vannak haverjaid, van mit csinálnod, csak nagyon drámai vagy. az egyetemen sose fordult elő a legelső napokban, hogy tökegyedül voltál mondjuk a koleszban és max. a konyhában dumálhattál valakivel? kapd össze magad, és szerezz egy hörcsögöt. tényleg.
2022. ápr. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, hogy így érzel.

Én lassan 4 éve voltam kinn pont Németországban, Bambergben voltam. Te melyik városban vagy?

Nehéz lehet hirtelen elszakadni a családtól. Az egyedüllét egy idő után még rosszabb lehet, bár az jó pont, hogy tetszik a város, ahol tanulsz. Moziba, színházba, múzeumba érdemes esetleg elmenned, ott is tehetsz szert barátságokra.


Más magyar diákok nem tanulnak kinn?

Az Orientation Kurs gondolom, jól jött, s meg tudtál ismerkedni pár hallgatóval. A kolis közösség egy dolog.


Én megtapasztaltam, hogy a közös programok és a nyelvi előkészítő után a legtöbb Erasmusos diák szétszéledt, csupán kevéssel tartottam a kapcsolatot. És a legtöbben a saját nemzetiségükből barátkoznak.

Hidd el, bele fogsz jönni, s bármely hétvégén hazautazhatsz.


Szívesen beszélek még erről privátban.

2022. ápr. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Azonosito321 válasza:
88%
Merre van az arra? Ludwigsburgban élek. Ha gondolod írj!
2022. máj. 7. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Egészséges honvágy. Rövid időn belül ki fogják tölteni az idődet a tennivalók. Addig is ne agyalj, tudatosítsd, hogy átmeneti, hogy milyen sok új tapasztalat, impulzus fog érni. Ismerd meg a várost, látogass el a kulturális intézményeibe, “lakd be” a szűkebb és tágabb környéket. Akikkel már beszélőviszonyban vagy, csináljatok programokat, nyiss kifelé.
2022. jún. 4. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!