Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mit tegyek, ha nagyon egyedül...

Mit tegyek, ha nagyon egyedül érzem magam a külföldi egyetemen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azzal kezdeném, hogy a héten jöttem ki Németországba, így nem régóta vagyok itt. Egyelőre nem nagyon voltak még programok így a kollégiumban vagyok vagy elmegyek sétálni.

Nem gondoltam volna, hogy így megvisel lelkileg, de nagyon egyedül érzem magam, hiányoznak a barátaim és a családom, különösen mert itt még nem nagyon vannak barátaim, csak a koliban 1-2 ember, de velük se szoros a kapcsolat csak beszélgetünk pl a konyhában.

Sokat sírok, mindenről az otthonom jut eszembe, és hogy milyen nagyon haza akarok menni. Közben pedig imádom a várost, és ma is amíg lefoglaltam magam, addig semmi baj nem volt. Csak ez a sok egyedüllét kikészít, talán ha elkezdődik az oktatás akkor jobb lesz.

Van valakinek haosnló tapasztalata?



2022. ápr. 6. 19:33
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
En is voltam. Bár mi sokszor mentünk társasággal mindenféle meg már az elején nagyon joba lettem egy koreai lánnyal, ő volt végig a legjobb barátnőm kint, de ha éppen nem ért rá senki én egyedül is nagyon jól elvoltam, elvittem magamat ebédelni vagy inni egy kávét esetleg sétálni vagy elmenni valahova vonattal, bármi. De néha csak otthon voltam egész nap és tanultam meg pihentem. Ha nem ér rá senki próbáld meg magaddal is élvezni az időt, nincs annál jobb érzés mint mikor senkinek a társaságára nem vagy rászorulva és saját magadat is boldoggá tudod tenni☺️
2022. júl. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!