Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van erre valami kiskapu, hogy...

Van erre valami kiskapu, hogy lehetséges legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Felvidékről vagyok, a nemzetiségem magyar, de az állampolgárságom ugye szlovák. Jelentkeztem esti érettségire. Minden stimmelt, viszont állítólag van olyan törvény, hogy csak magyar állampolgárok jelentkezhetnek. Tudok valamit esetleg azon kívül csinálni, hogy felvenném a magyar állampolgárságot?

Köszi a válaszotok előre is:) 22/l



2022. ápr. 24. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen törvény.
2022. ápr. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"Utánajártam a Központi Igazgatónál. Törvényben van meghatározva, hogy magyar (vagy kettős) állampolgárnak kell lennie egy jelentkezőnek ahhoz, hogy beirathassuk, ettől sajnos eltérni nem tudunk.

Tudomásunk szerint a mai Szlovákia területén nem ismerik el a szlovák-magyar kettős állampolgárságot, így csak azt a megoldást tudjuk ajánlani, hogy lemond a szlovák állampolgárságáról a magyar állampolgárság javára."


#1 Nekem ezt küldték😅😅 de azért köszi a válaszod

2022. ápr. 24. 18:24
 3/5 A kérdező kommentje:

Azért sem értem, mert barátnőm átment simán szlovák általánosból magyarországiba, szlovák állampolgársággal, valamint ugye rengetegen mennek innen Magyarba egyetemre, szintén szlovák állampolgársággal.

Tudom sokaknak ez nem fontos, nekem igen, szóval aki tud valami infót erről, nagyon hálás lennék:)

2022. ápr. 24. 18:28
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nincs olyan törvény, hogy magyar állampolgárnak kell lenned (valószínűleg az iskolának így lenne egyszerűbb).


Itt (illetve az oldalról megnyitható pdf-ben) találsz bővebb információkat (ne tévesszen meg, hogy nem hazatérő vagy, a rád vonatkozó szabályok is itt szerepelnek):

[link]


Kétség esetén írj az oldalon szereplő email-címre!

2022. ápr. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!
2022. ápr. 25. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!