Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Bármi infó, amire jó figyelni,...

Bármi infó, amire jó figyelni, ha egy éven belül Angliába szeretnék költözni? Melyik részt/várost ajánljátok? Minek érdemes utánanézni, elintézni?

Figyelt kérdés

2022. júl. 13. 11:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Első lépésben azt ellenőrizd le, hogy egyáltalán megfelelsz-e a pontalapú bevándorlási rendszerben a vízumfeltételeknek!


[link]

2022. júl. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az első jól leirta, már nem élek kint egy ideje, nem tudom most hogy vannak kint a dolgok de hallottam hogy nagyon sok ember nem tudott kiköltözni


Ha város ajánlás akkor nem London, borzalmasan drága bérelni egy lakást ott, és ugyan nagyon szép város De csak turistaként, nem ott élni. Éltem Londonban, soha többet. Turisták mindenhol, nagyon drága, és 1 nap alatt körbe tudod sétálni. Persze ha megteheted és szeretnél ott élni, jó hely csak szerintem ha valaki megemliti Angliát mindenkinek London jut eszébe, pedig annyi szép másik hely van ami sokkal jobb.


Éltem Anglia nyugati részén is, a tengerpartnál, mondjuk nem mondom hogy ott olcsó volt, de nem egy Londoni ár, és sokkal nyugasiabb, családiasabb és barátibb mint a főváros. Fizetés szempontjából nem lehet összehasonlítani Magyarországgal, mert ugyan Anglia nagyon drága, különösen a font forinthoz képest, de a fizetések ehhez is hasonlítanak.


Amit még ajánlok hogyha taxival utazol előtte foglalj taxit, ha tudod akár napokkal, de ha éppen azonnal kell ne állíts meg egyet az úton. Egyszer csináltam ezt, elég durva összeg ment rá (400 fontert utaztam, ugyanis nem tudtam hogy ennyi lesz) utána ugyanezt az utat 150 fontert tettem meg taxival mert előtte foglaltam. Nagyon fontos!


A busz és a vonat is elég drága, igazából ugyanannyi a jegy ha 1 megallot utazol mintha 10et (Adult, és child jegy van, illetve student, ezek között vannak eltérések) a vonat viszont elég húzós, 2 órás vonatut olyan 60 fontnal kezdődik, de mint írtam ez az angoloknak nem valami drága.


Szakmatol függ, mi a vegzettseged az alapján fogsz munkát kapni, de alapvetően a legtöbb területen hiány van és nagyon örülnék neki ha jönnek dolgozni emberek. Órabérben fizetnek, nem tudom most hogy van de azt hiszem életkortól is függ (3 éve költöztem haza, akkor meg igy volt)


Angolul illik olyan b2 és afölötti szinten tudni, ha nem beszélsz olyan jól tudni fogják hogy turista vagy és némelyik angol le fog nézni, illetve sokszor drágábban akarnak rádhúzni dolgokat.


Londoni szórakozóhelyek elég veszélyesek és drágák, egyedül nem ajánlott menni.


Alapvetően az angol élet nagyon szép dolog, teljesen más kultúra, teljesen más mentalitás, de brexit óta elég macerás kint élni hosszabb távon.

2022. júl. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!