Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A cinkotai Szerb Antal gimi...

A cinkotai Szerb Antal gimi nyelvi előkészítős osztályáról szeretnék érdeklődni. Érdemes a nyeket választani? Egy nyekes év után nehezen rázódik vissza a diák a tantárgyak tanulásba? Az olasz nyelvet ajánljátok tanulni ebben a suliban?

Figyelt kérdés
Az ott tanuló diákok véleményei érdekelnének elsősorban. De természetesen ha nyekes diák vagy más suliból és megosztanád tapasztalatod szivesen fogadom:-)

2017. jún. 8. 00:39
1 2
 1/12 anonim válasza:
Szia! Én olasz-magyar kéttan-ra jártam ami annyiból más a nyektől, hogy itt az évek során néhány tantárgyat olasz nyelven tanulunk pl én: törit, matekot, földrajzot a nyek-en meg csak a tantárgyak mellett megy maga az olasz nyelv. Nekünk a nyelvi alapozó évben heti 18 olasz óra volt és mellette matek, magyar szintentartó es egyéb néhány tárgy tehát emiatt nem volt nehéz egyáltalán visszarázódni :) Én imádtam az olasz nyelvet, az egész hangulatát a giminek ebben az olaszos közegben és az a jó egy ilyen nyelvi szakban hogy nem csupán egy érettségivel a kezedben hagyod el a gimit, hanem ha ügyesen megtanulod a nyelvet akkor van mellette egy felsőfokú nyelvvizsgád ami sok plusz pontot jelent az egyetemi felvételikor. :)
2017. jún. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:-) Gondolom a Szent László gimiben végeztél igaz?
2017. jún. 11. 21:32
 3/12 anonim válasza:
Nem éri meg a NYEK, szarok a tanárok, két hét után elveszik a kedvedet az egésztől, a hátralévő kilenc hónapban pedig csak vergődsz. Egy elvesztegetett év.
2017. jún. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az utolsó kommentelőtől kérdezném. Te oda jársz? Vagy csak általánosságból irod, hogy a nyekes év felesleges?
2017. jún. 25. 09:33
 5/12 anonim válasza:
Oda járok, tapasztalatból mondom.
2017. júl. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én is oda járok (hatévfolyamosba), de szerintem semmi baj nincs a nyelvi osztállyal. Sőt, eddig csak pozitívat hallottam nyekes társaimtól is. A visszarázódással alapvetően nincs gond, matek és magyar szintentartó is van. Egyedül a természettudományok okozhatnak majd gondot, mert egy év kihagyás alatt kb mindent elfelejthetsz. Ami az olaszt illeti, én azt nem igazán választanám. Az olaszosok nálunk megbánták, hogy azt választották. Javasolnám inkább a franciát, abból anyanyelvi tanár is van.

Amúgy meg, hacsak nem vagy németes, vagy éppen nagyon rossz angolból, inkább válaszd a négyévfolyamosat. Az az egy év kihagyás nem feltétlenül jó.

Ha bármi kérdésed van még, nyugodtan írj privit :)

2017. júl. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Utolsó, te nem jártál nyekre, nincs semmi tapasztalatod arról, hogy mennyire pocsék az egész. Amúgy meg már nincs anyanyelvi francia tanár, most év végén elment.
2017. júl. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

Bocsi csak most olvastam a kérdést, de jelentkezés szempontjából még időben vagyok...

Lányom járt oda, NYEK-es osztályba, idén végzett. Imádták! Nem bántuk meg, hogy ezt választotta. Bátran válaszd a Szerb Antalt és a Nyekes osztályt. Fantasztikus tanárok, kedves légkör és a mi esetünkben szuper osztály volt.

2017. szept. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Bibi12 válasza:

Szia! Én oda járok, nyekes tagozatra és szerintem határozottan megérte. Első évben angolból külön órákra van szedve a szókincs, a nyelvtan és a kultúra, szóval mindenre ráfókuszáltunk. Aki azt írta, hogy szar, az valószínűleg csak lusta volt tanulni, akkor tényleg szenvedés az egész, ha nem ülsz le megtanulni azt a töménytelen mennyiségű szót/szerkezetet stb... én konrétan azóta merek megszólalni angolul, hogy befejeztem az első évet.


A második nyelvem pedig francia és minden évben jön új anyanyelvi tanár a régi helyére.

2017. okt. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekünk tavaly azt mondták a szülői téjékoztazón a Szerb Antalban, hogy nem lehet második idegen nyelvet választani, ők adják attól függően, hogy melyik tanár lesz szabad. Aztán lehet, hogy klt nyelvet adnak és abból lehet választani, de garantálni, hogy pl lesz olasz azt nem tudják. Mi végül nem oda mentünk.


Ami a nyeket illeti általánosságban azt lehet elmondani, hogy tényleg nyelvben jót tesz az egy év, de nehéz utána visszaszokni a keményebb tanulásra amikor újra kilencedikes vagy. Úgyhogy én csak annak javasolnám, akinek tényleg vannak komolyabb hiányosságai, bizonytalanságai az angolban. Aki beszél egy alapfokú szinten annak felesleges. Kb 1-2 ponttal általában több is kell a sima 4 évesre bejutáshoz a Szerb Antalban mint a NYEK-re.

2017. nov. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!