Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Megéri külföldre egyetemre menni?

Megéri külföldre egyetemre menni?

Figyelt kérdés
Jogász szakon érdemes lenne?

2022. júl. 23. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A jog az nem teljesen különböző országonként?


Nyilván ha ott akarsz élni, akkor igen.

2022. júl. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Alapjaraton igen, megeri, de jogasz szakon trukkos az ugy mert az ottani jogot fogod megtanulni es nyilvan ott kell letelepedned hogy hasznosithasd a tudasod.
2022. júl. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%
Jogász szakon nem. Ez ország- és jogrendszer specifikus szak.
2022. júl. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%
Ha le is szeretnél telepedni és a célországodban kezdenéd el az egyetemet, akkor menj, ha itthon maradnál, akkor nem. A jogász diplomáddal nagyon nehéz határokon át költözködni, mert minden országnak más a jogrendszere, és ha nem is kell újra diplomázz, vizsgát mindenképp le kell tegyél, ahhoz, hogy máshol is egyáltalán jogi tanácsadó legyél, a büntetőjogról nem is beszélve.
2022. júl. 24. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mint végzett jogászként mondom, hogy ha tutira azzal akarsz foglalkozni, akkor csakis külföldi egyetem. Az is országspecifikus lesz, de szinte minden nyugat európai országban nagyobb a megbecsültsége a szakmának.

En sajnos itt végeztem el a jogot és látom, hogy milyen rossz körülmények vannak, mennyire nehéz az elhelyezkedés, mennyire semmibe veszik az embert, anyagilag is.

Ha ebben az országban akarsz egyetemre járni, akkor csakis olyan szakra menj, amivel tudsz boldogulni külföldön is, ami tudom, hogy nehéz, pl nekem sincs semmi képességem az IT-hoz, még is többszörösét kereshetném vele, mint most.

2022. aug. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!