Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan tanultál meg C1-es...

Hogyan tanultál meg C1-es szinten egy nyelvet? Milyen tanulási technikákat ismersz?

Figyelt kérdés

Külföldön szeretnék tanulni és most ezért 2 évet kihagyok, hogy megtanulhassam az adott ország nyelvét. Utána olvastam az ország felvételi követelményének és nyilván elvárás a nyelvtudás. Hogy őszinte legyek a gimiben a legjobbak között voltam angolból, de az a tudás semmit sem ér a nagy vilagban. Egyszerűen ha megkéne szólalnom nem tudok. Megérteni megértem, amit mondanak, de magamtól beszélni nem tudok. Nem szeretném szídni a magyar közoktatást, de édes kevés az a tudás, amit onnan kaptunk. Jártam külön tanárhoz is, de hiába a heti x alkalom, ha sose tanították meg azt, hogy hogyan kell tanulni egy nyelvet. Mert igen is önállóan is le kell ülni és tanulni. Most lehet ez furcsán hangzik, de nekem ez a „magoljuk be a szavakat" nem vált be. Volt olyan, hogy másnapra kellett megtanulni 200 szót egy dolgozatra. Egy ideig megjegyzem, ha 3 órát ülök felette, de nem is élvezem és ettől eddig sem tudtam megtanulni, inkább csak megutáltam tőle a tanulást.


(Kérlek kiméljetek a "már megtanulhattál volna" megjegyzésektől. Tudom, hogy kell rá időt és energiát szánni, de a gimiben rengeteg minden másra fókuszáltam, amit most hiába bánok már.)



2022. aug. 25. 23:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

B2-ig tanàrral/tv-ből/anyanyelvi ismerőssel/nyelvtanfolyammal majd elmentem nyelvszakra ahol kiselőadásokat kellett tartani, az adott nyelven voltak az órák, az adott nyelven kellett vizsgázni, rengeteget kellett olvasni. Szóval muszáj voltam használni és egész nap idegen nyelven éltem kb. Az kellene, hogy rà legyél kényszerítve a beszédre.


Az a szótanulás nekem sem vált be, mert elfelejtem őket egy idő után. Sokkal többet megjegyzek ha olvasok és sokszor látok egy szót vagy ha sokszor hallom.

2022. aug. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Első vagyok még annyi jutott eszembe, hogy én egyetem első évében sokszor bemagoltam kiselőadàsnál a szöveget. Magamtól még nem tudtam volna annyira jól beszélni az adott (töris) témákról és sokat segített. Előtte meg mikor még nem voltam egyetemista sokat néztem a tv-t azon a nyelven és egy idő után elkezdtem azt használni a beszédben amit hallottam.
2022. aug. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
Magántanár, nyelvtanfolyam, külföldi ösztöndíj, külföldi egyetem, külföldi munka. Én ezeket csináltam.
2022. aug. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Én nyelvtanfolyamra fizettem be. 1,5 évig tartott de C1re felhoztak A2ről. Drága is volt de megérte nekem. Én Bécsben csináltam a Cambridge Institute helyen, a végén le is vizsgáztam.
2022. aug. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
31%

Nekem volt egy barátom, kollégám, már meghalt szegény, Zsoltinak hívtuk. Ő mennyiben volt felelős azért, hogy nem vagy tökéletes angolból? Mert látom, rajtad kívül mindenki hibás ebben.

Magában szavakat tanulni nem is nagyon sikeres, sőt, lehetne hülyeségnek is minősíteni, bele kell tenni a csavart. Az én csavarom az volt, hogy kiírtam papírra, beírtam szótárfüzetbe, diktafonra mondtam, munkába menet a vasútállomáson visszahallgattam (ez már négy ismétlés), de lehet csoportokat csinálni a szavakból, mint fürdőszobaberendezések, lehet másféle szempontból csoportosítani azokat, satöbbi - és még az is kell, hogy használjad is. Így csak kevés fog elveszni.

Beszédet meg csak beszéddel lehet gyakorolni. Ebbe bele kell állni, a legtöbb ember olyan, hogy igyekszik láthatatlanná zsugorodni, nehogy a tanár őt hívja fel, volt olyan ismerősöm, aki boldogan újságolta, hogy kifigyelte, milyen rendszer szerint hívja ki a tanár a tanfolyamosokat szólni, és majd akkor ő jól kimegy pisilni előtte. Így nem is megy, mindig kell jelentkezni, és beszélni, ahol csak lehet.

2022. aug. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!


#5 "Mert látom, rajtad kivűl mindenki hibás ebben."

Ha épitő jellegű kritikát fogalmaztál volna meg még el is gondolkodnék rajta. De nem! Alap esetben nem venném fel ezt, de ez sajnos nemcsak rólam szól. Sok ember küzd ezzel a problémával.


Írtam, hogy gimiben rengeteg minden másra fókuszáltam..mert kellett. Fogalmam sincs mikor voltál utoljára gimnazista vagy iskolás, nem tudom hova jártál. De tudod miből állnak a napjaid? 7.30tól délután 3-4ig bent vagy. 4re hazaérsz (jó esetben) és tanulhatod a kémiától kezdve az összes tantárgyat. Végzel 9-10kor, ha tényleg minden dogára/számonkérésre felkészültél. És ugye tanulj még az érettségire is, dolgozd ki a tételeket.. és ott a második nyelv is, amit szintén meg kell tanulnod. Rengeteg a felesleges anyagot kell megtanulni... A magolásnak semmi értelme, ha közben nem mélyül el semmi. Persze emelett az életvitel mellett élj , mert "egyszer vagy fiatal és ezek a legszebb éveid" nem de bár? Tanultam angolul, de nem volt lehetőségem C1-es szinten megtanulni. Gimiben végig 4-es 5-ös voltam belőle, de hiába, ha semmit se ér ez külföldön. Ígyis örültem, hogy betudtam magolni az aznap feladott 200szót másnapra. Jártam magántanárhoz is. De igen, időm és lehetőségem most van erre normálisan! Sajnos a magyar közoktatás tényleg nincsen rendben és bent töltöttem az életem 70-80%át. Nem én vagyok az egyetlen, aki így látja. Akit csak ismerek sulin kivűl tanult meg egy nyelvet. Ezért kérdeztem itt is rá, hátha kapok még tanácsot vagy normális választ. A beszéd pedig.. a suliban magyarul beszéltünk végig angolon... Ettől nem fejlődtem. Kérlek ne köss úgy bele másba, hogy azt sem tudod mi hogy zajlott. Tanárhoz, ahogy tudtam jártam és állítom, hogy vele többre mentem fél év alatt, mint az egész gimi alatt. Tökéletes angolos pedig nincs, mindig lesz mit tanulni. Kicsit sem állítom, hogy semmit se tudok, de ez külföldre kevés és igen.. Magyarországon nagyon nehéz megtanulni majdnem anyanyelvi szinten egy nyelvet, főleg hogy nem mindenkinek van lehetősége magántanárhoz járni.

2022. aug. 27. 03:24
 7/14 anonim ***** válasza:
7%

Ja. Van egy sznob barátom, ő szokott órákat értekezni arról, hogy ő miért nem sznob. :D

Az én kis rokonom, akit közelről figyelhettem, rém lusta volt, de negyedik elejére volt egy felsőfokúja angolból. Annak ellenére, hogy a három év alatt három tanára volt ebből, és mindegyik más könyvet vetetett, és más volt az elképzelése. Aztán felvételizett egy főiskolára, és fel is vették.

2022. aug. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Mindenki más. Én tanultam, de nem jó technikával. Magolással semmi sem maradt meg, hiába a 4-es 5-ös osztályzat. De most már komolyan mondom őszinte részvétem, biztosan van oka, hogy folyton őt hajtogatod.
2022. aug. 27. 14:21
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Magántanár vagy sorra el kell menni nyelvtanfolyamokra, én ezt gondolom. Szerintem ha valakinek komoly céljai vannak vele, mint a külföldi továbbtanulás, akkor nem elég az önálló tanulás.

Nem tudom most milyen szinten vagy, de persze az órákon kívül neked is hozzá kell tenned: azon kívül, hogy megírod a házikat és átnézed, amit tanultatok, tényleg fontos, hogy kapcsolatban legyél a nyelvvel, ami manapság egyszerűbb, főleg ha angolról van szó.

- Nézz filmeket/sorozatokat eleinte angol felirattal, majd ha már B2-C1 szinten vagy, akkor nélküle. (HBO, NETFLIX erre tök jó) Youtube videókat szintén nézhetsz, lazábbakat is meg tudományosabb témákban is később.

- Podcastek.

- Olvasás. Eleinte olyan B2 szintig el nem jutsz, vannak rövidített olvasmányok direkt nyelvtanulóknak, akár a könyvesboltban, akár a könyvtárban hozzáférsz ilyenekhez, középfoktól meg már lehet igazából rendes regényeket, könyveket olvasni.

- Ha mással nem tudsz, próbálj egyedül kommunikálni néha. Mondjuk meséld el magadnak milyen volt a napod, mit gondolsz bizonyos témákról, mintha beszélgetnél valakivel. Persze magadat így nem tudod leellenőrizni, de előjön, mi az, amit nem tudsz és annak utána tudsz nézni.

2022. aug. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%

"folyton őt hajtogatod"

Lehet, hogy még tanulmányoznod kéne az olvasás fogalmát. Én három embert említette, mindegyiket egyszer, szóval a "folyton" és az "őt" szavak értelmére kérdezz rá otthon.

2022. aug. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!