Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan tanultál meg C1-es...

Hogyan tanultál meg C1-es szinten egy nyelvet? Milyen tanulási technikákat ismersz?

Figyelt kérdés

Külföldön szeretnék tanulni és most ezért 2 évet kihagyok, hogy megtanulhassam az adott ország nyelvét. Utána olvastam az ország felvételi követelményének és nyilván elvárás a nyelvtudás. Hogy őszinte legyek a gimiben a legjobbak között voltam angolból, de az a tudás semmit sem ér a nagy vilagban. Egyszerűen ha megkéne szólalnom nem tudok. Megérteni megértem, amit mondanak, de magamtól beszélni nem tudok. Nem szeretném szídni a magyar közoktatást, de édes kevés az a tudás, amit onnan kaptunk. Jártam külön tanárhoz is, de hiába a heti x alkalom, ha sose tanították meg azt, hogy hogyan kell tanulni egy nyelvet. Mert igen is önállóan is le kell ülni és tanulni. Most lehet ez furcsán hangzik, de nekem ez a „magoljuk be a szavakat" nem vált be. Volt olyan, hogy másnapra kellett megtanulni 200 szót egy dolgozatra. Egy ideig megjegyzem, ha 3 órát ülök felette, de nem is élvezem és ettől eddig sem tudtam megtanulni, inkább csak megutáltam tőle a tanulást.


(Kérlek kiméljetek a "már megtanulhattál volna" megjegyzésektől. Tudom, hogy kell rá időt és energiát szánni, de a gimiben rengeteg minden másra fókuszáltam, amit most hiába bánok már.)



2022. aug. 25. 23:48
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

#9 Köszönöm, nagyon hasznos a válaszod!


#10 Nem pszichológus vagyok. Nem érdekel egyik ismerősöd sem, sem a sznob, sem a halott, sem a rokonod. Annyira megmaradtak a fejemben azok a világ megváltó mondatok, ahogy elsőre a munkatársadról beszéltél, hogy összekevertem a kis rokonoddal. De azért megtisztelő, hogy folyamatosan visszatérsz a kérdésemhez.

2022. aug. 29. 17:51
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően úgy, hogy használtam. Középszintig tanárokkal jutottam el, utána szimplán a mindennapjaim része lett, hogy rengeteg tartalmat fogyasztottam angolul. Majd bekerültem egy nemzetközi projektbe, ahol angol volt a munkanyelv és lettek külföldi barátaim, akikkel sokat beszéltem.
2022. szept. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm neked is!
2022. szept. 2. 21:23
 14/14 anonim ***** válasza:

B2-ig én is tanárokkal. Alsóból volt egy nagyon gyenge alapom, amit szerencsére kéttanos, nulladikos évvel sikeredett felfejleszteni B2-re, nem egészen egy év alatt. De ehhez nagyon nagy szorgalom is kellett.

Onnantól kezdve nekem is mindennapossá vált; mindenre angolul kerestem rá, egyre több mindent olvastam a nyelven és már nemcsak szépirodalmi dolgokat (de olyannal kezdtem, ami érdekelt és volt egy minimális tudásom róla), néztem sorozatokat, videókat is és fokozatosan hagytam el a feliratot, ami elég nagy lépés volt. Az segített még sokat, hogy akcentusos emberek videóit is sokat néztem.

Akkoriban még nagyon döcögős volt a Google Fordító, ami pont jól jött, mert nem elém pakolta a lefordított cikket, hanem nekem kellett összemazsolászni, hogy mit is jelentenek az abban leírtak. Aztán már csak arra mentem rá, hogy egynyelvű szótárral néztem meg az ismeretlen szavak jelentését, a fordítót elhagyva.

Ami még egy nagy löketet adott, hogy egyik kedvenc előadóm miatt "megismertem" neten korombelieket, akikkel az angol volt a kapcsolattartó nyelvem. Nagyon sokat beszéltünk anno írásban, és ezzel ők is sokat segítettek abban, hogy jobban kommunikáljak, szlengeket ismerjek meg és fejlődjek. De kellett hozzá szorgalom és akaraterő is, meg kitartás.


Próbáld meg kipuhatolni, neked hogyan a legkönnyebb tanulni, pl. Quizlet-tel, vagy Drops-szintű appokkal, vagy tanulós videókkal. Amint nem kötelező nyűgként tekintesz rá, jobban is fog menni. Tapasztalat a némettel :)

2022. szept. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!