Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hollandia vagy Németország?

Hollandia vagy Németország?

Figyelt kérdés

Nagyon erősen vacillálok e két ország között a továbbtanulásom ügyében (sima bachelor képzésről van szó, most fogok érettségizni).

Akinek esetleg valamelyik országban van tapasztalata - lehetőleg egyetemistaként -, nagyon megköszönném, ha megosztaná velem az ottani élet pozitív és negatív oldalait is.

Egészen képben vagyok már, elég sok ideje nézegetem a helyeket, meg már konkrét terveim is vannak, már csak azt nem tudom, melyik érné meg jobban. Nyelvtudás szempontjából szinte mindegy, mivel angolul és németül is hasonló szinten jól beszélek.



2022. szept. 12. 17:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Németországban ingyen vannak az egyetemek és nagyon jó színvonalúak. Olcsóbb is valamivel, mint Hollandia.


Hollandiában még jobbak az egyetemek viszont kicsit drágább az élet. Nagyjából dupla annyiba kerülne szerintem összességében Hollandiában tanulni.


Nem tudom, milyen szakra akarsz járni, de az én algoritmusom egyszerű lenne. Beírnám az egyetemek neveit a Time Higher Educationbe, és rangsor szerinti sorrendet állítanék fel, és azokat szépen sorban végigpályáznám a legjobbtól kezdve (nyilván itt a holland egyetemek lennének előnyben).


A másik, hogy ha szakok között válogatsz, akkor alapozó képzésnek egy durva elméleti szakra mennék. (Tehát például matematika, biológia stb.) És emiatt az angol nyelvet részesíteném előnyben, mert szerintem egy kicsit egyszerűbb angolul megtanulni bizonyítani stb.

2022. szept. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
28%

Mindkét országban van magán és állami egyetem is. Hollandiában a tanítás nyelve angol ha külföldről jössz és az emberek 90%a angolul beszel rendesen, míg Németországban a képzések nyelve német (rengeteg egyetem vár el Goethe és egyéb nyelvvizsgakat is) persze biztos van olyan egyetem ahol tanulhatsz angolul is, de azok tudtommal fizetosek. Ha beszélsz olyan jól németül, és Németország szimpatikusabb menj oda, ha nem akkor Hollandia.


Az albérlet árak kb hasonlóak mind a 2 országban, ha koliba nem sikerül bejutnod.


Az élet talán Hollandiában drágább egy kicsivel, de szerintem számottevően nincs nagy különbség.


En nem mennek Németországba, de ez az én személyes tapasztalatom, nem szeretem se az országot se az embereket, és németül se beszélek, exem kint tanul, mikor együtt voltunk voltam nála kint többször is, és volt olyan hogy a fővárosban a kavezoban nem voltak hajlandóak megszolalni angolul. Számomra ez.


Hollandiában is voltam, ott mindenki beszel angolul, az emberek nem néznek le ha te nem beszélsz hollandul.


Összesegeben én ezeket gyűjtöttem össze, de a kepzesekrol nem tudok nyilatkozni, én itthon járok egyetemre. Az exem azt hiszek kreatív jatektervezest tanult Berlinben, de ebben sem vagyok már biztos. Annyira erős nem lehet, mert állandóan bulizott anno, lehet még most is azt csinálja.

2022. szept. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!