Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kötelező érettségi tárgyak...

Kötelező érettségi tárgyak külföldi egyetemre?

Figyelt kérdés
Most ez lehet nagyon buta kérdés lesz ,de több egyetem oldalát is megnéztem(osztrák),de semmit sem találtam erről. Például ,ha a bécsi TU-ra jelentkezek építészmérnök szakra ,akkor kötelezö fizikából érettségit tenni? Mert ugye itthon igen . Valaki tudja hogy van ez? Egyébként mielőtt bárki megszólna ,ettöl én még jó messze vagyok ,csak érdeklődök . Előre is köszönöm.

2023. ápr. 30. 20:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem fognak minden országra specifikusan megmondani hogy pont mit kérnek. Írj egy emailt nekik, és meglátod.
2023. ápr. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A TU-val kapcsolatban pont nem vagyok tájékozott, de Ausztriában nem szokták nézni az érettségi eredményeket egyetemi felvételinél, így gondolom nem kötelező fizikából sem érettségizned. Felvételi szokott lenni bizonyos szakokra, építész szakra is van ahogy olvastam. Valószínűleg ezért nem találtál érettségivel kapcsolatos információt.
2023. máj. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!