Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Jogászképzés az Egyesült...

Jogászképzés az Egyesült Királyságban?

Figyelt kérdés

Hogyan lehetséges? Lehet már meglévő egyetemi végzettséggel jelentkezni?

Van esetleg olyan jogász vagy tudtok olyanról aki angliában végzett?



2023. júl. 16. 17:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Milyen céllal kezdenél neki?

Én a helyedben magyar egyetemen végeznék jogot, épp elég szívás magyarul megérteni és elsajátítani. Magyar jogi diplomát követően vannak úgy nevezett LLM (Master of Law; Legum magister) szakjogászi mesterképzések, ezek 1-2 éves időtartalmúak és bárhol végezheted. Ismerek olyat, aki Harvard-on, Oxfordi egyetemen, Warwick egyetem és egyeb neves egyetemeken végeztek ilyet. Ezek egy speciális területen nyújtanak tudást, pl nemzetközi jog, nemzetközi adójog, adatvédelem, eu jog stb, ilyen speciális tudás birtokában már jól el tudsz helyezkedni akár külföldön is.

Bár szerintem kiváló angol tudással sokkal jobb lehetőségeid vannak itthon jogászként, mint máshol.

2023. júl. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Jogász szeretnék lenni.

Úgy tudom, hogy elég elvégeznem az alapképzést.

2023. júl. 18. 22:33
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mint bárkinek a világ bármely részén, neked is jogod van jelentkezni egy brit egyetem jogász (LLB) képzésére, ha hajlandó vagy az ottani, tipikusan évi 15 ezer fontos tandíjat kifizetni. (Ösztöndíjra alapképzés esetén külföldiként semmi esélyed.) Keress rá a ucas.com web oldalon a jogászképzésekre, s ha találsz egy szimpatikus egyetemet, a honlapjukon tájékozódhatsz a felvétel feltételeit és módját illetően. Illetve írhatsz emailt is, biztosan készséggek válaszolnak a kérdéseidre.


Annyit azért tudnod kell, hogy a brit jogászképzés természetesen a brit jogrendszerben folytatott praktizálásra készít fel, s azt végzés után senki nem fogja neked garantálni, hogy munkavállalóként ott maradhatsz. Lejár a hallgatói vízumod, s utána jelentős az esélye, hogy kitessékelnek Nagy-Britanniából.

2023. júl. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!