Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért terjesztenek ilyeneket,...

Miért terjesztenek ilyeneket, hogy "hogyan tanultam meg gyorsan angolul", mi ez az átverés?

Figyelt kérdés

Nem lehet gyorsan megtanulni semmilyen nyelvet!


Évek kérdése a nyelvtanulás.


Persze ha 130-es MENSA szitu IQ-d van, akkor akkor 1 év alatt eljutsz egy B2-es szintre.


De egyébként átverés.


Miért hiszik el ezt akkor az emberek?


2022. márc. 13. 22:16
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
79%
Meg lehet tanulni egy év alatt b2 szintre, de függ attól is, hogy mennyi időt fektet bele az ember. (Nyilván más ha az ember minden nap foglalkozik vele, tanulja, próbál beszélgetni, filmeket néz, mint az ha leül heti háromszor, megtanul 20 szót azt annyi.) Inkább az az átverés ha azt mondják tanulj meg idegen nyelven 2 hét alatt alvás közben, csak hallgasd ezt meg azt a hanganyagot.
2022. márc. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
90%

Kinek mi a gyors.

Én pl intenzív spanyol tanfolyamon 2 hónap alatt eljutottam B1 körüli szintre, rá voltam kényszerítve hogy spanyolul beszéljek és viszonylag gyorsan megtanultam társalgási szinten beszélni.


Ha befekteted az energiát akkor meg lehet tanulni egy nyelvet, főleg ha az nem az első idegen nyelved.

Sokan viszont mint a fogyásnál, gyorsan akarnak eredményeket látni és beleugranak ilyen hülyeségekbe

2022. márc. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Nem lehet egy év alatt megtanulni B2 szinten. Ahhoz magas IQ kell.


Ki ne találjátok már azt a hülyeséget, hogy átlagos Pistike majd 1 év alatt tökéletesen elsajátít 3-4000 szót, annak kiejtését, leírását, használatát + bevága fullra a nyelvtant is.


Ez hülyeség.


Átlagos Pistikének minimum 2-3 év.

2022. márc. 13. 22:52
 4/32 A kérdező kommentje:

"Én pl intenzív spanyol tanfolyamon 2 hónap alatt eljutottam B1 körüli szintre"


B1 szint = kb. 1500-2000 szó


De te 2 hónap alatt megtanultad. 😂


Gondolom nem rendelkezel Albert Einstein agyával, szóval amit mondasz, az alaptalan.

2022. márc. 13. 22:56
 5/32 anonim ***** válasza:
80%

Ez nem IQ függvénye, ha napi szinten használnod KELL egy nyelvet és beleteszel napi 2 órát legalább akkor meg lehet tanulni.

4000 szó meg azt jelenti hogy 11 szavat tanul meg naponta, ami megint csak nem egy nagy dolog, szókártyával kb 30-40 perc.


Meg lehet tanulni, sőt kevesebb idő alatt is, de ahhoz Pistikének akarnia kell és tennie is kell érte. A legtöbb ember csak a szájával tanul nyelveket időszakos fellángolásokkal.


Plusz hozzáteszem hogy ha pistike tanult már egy másik nyelvet akkor 2x gyorsabban fog egy újat elsajátítani.

2022. márc. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

"4000 szó meg azt jelenti hogy 11 szavat tanul meg naponta, ami megint csak nem egy nagy dolog, szókártyával kb 30-40 perc."


Hiába tanul meg napi 11 szót, ha az 1500-nál már azt veszi észre, az első 700-at már el is felejtette.


Ez nem így működik értsd már meg.


Idő kell a nyelvtanuláshoz, 2-3 év minimum.

2022. márc. 13. 23:05
 7/32 A kérdező kommentje:

"Ez nem IQ függvénye, ha napi szinten használnod KELL egy nyelvet és beleteszel napi 2 órát legalább akkor meg lehet tanulni."


Napi 2 óra semmi. Senki nem fog ilyen kevés időtől 1 év alatt egy nyelvet elsajátítani.


Gondolom te is valami nyelviskolának vagy a tanára, és így reklámozod magad...

2022. márc. 13. 23:08
 8/32 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, kint éltem Spanyolországban akik nem hajlandóak más nyelven beszélni mint Spanyol. Meg kellett tanulnom megértetnem magamat velük és tudnom kellett a dolgok nevét, pl Magyarországgal ellentétben Spanyoloknál csak spanyolul van ráírva a termékekre a név vagy az összetevő. Hidd el hogy 1 hét alatt tudtam a mindennapi termékek nevét, mint a kenyér, cukor, üdítő stb.

Tömegközlekedésen a bemondó ugyanazokat a dolgokat mondta, azt is megjegyeztem, mert fontos volt.

Ha elmentem kávézni akkor ott is arra törekedtem hogy beszéljek.


És emellett volt napi 6 óra spanyolom ahol csak spanyolul beszélt mindenki.


Gyorsan tanul az ember ha rá van kényszerítve

2022. márc. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Egy szavadat sem hiszem.
2022. márc. 13. 23:11
 10/32 anonim ***** válasza:
31%
Jah és magyar nyelviskolák szarok éveken keresztül tanultam angolt még általánosba, sikertelenül, majd 2 év alatt anyanyelvi szintre felhúztam azzal hogy irdatlan mennyiségű angol filmet/sorozatot és youtube ot néztem
2022. márc. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!