Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen dokumentum kell egy...

Milyen dokumentum kell egy holland egyetemre való jelentkezéshez?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Minden egyetemnél, amit eddig néztem, az érettségi bizonyítvány a jelentkezés egyik feltétele. Azonban tekintve, hogy a jelentkezést legkésőbb január 15-ig be kell fejezni, gondolom ehelyett kell valamiféle dokumentumot (?ideiglenesen?) kiállítani. Több helyen láttam, hogy valamiféle grade list-et emlegetnek, de ezt hol tudom kiállíttatni? A gimnáziummal? Vagy valami teljesen más helyen? Egyáltalán ez az, amire szükségem van?

Válaszokat előre is nagyon köszönöm, most egy kicsit kétségbe vagyok esve



2023. aug. 30. 11:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én mesterképzésre jelentkeztem hollandiába. Júliusban diplomáztam alapszakon, már be vagyok iratkozva a holland mesterre, jövő hétek kezdek.


Jelentkezni lehet diploma/érettségi nélkül, csak be kell mutatni augusztisig. (Ez a feltételes felvételi)

A grade-list az gondolom a bizonyítványod, hogy melyik évben miből hányast kaptál. Nekem az egyetemi tárgyakról kellett.


Ezen kívül kellett még: 2 ajánlólevél, angol nyelvvizsga (csak 3 típust fogadnak el, nekem IELTS van), önéletrajz, motivációs levél, illetve ha van valami versenyeredményed, pl OTDK, OKTV, akkor talán az is.


Ha Hollandiába készülsz egyetemre, akkor a lakáshelyzetnek nagyon nézz utána. Ha szeptemberben kezdesz, legkésőbb februárban kezdj el lakást keresni. És számolj azzal, hogy nagyon drága (szoba esetén minimum 500€ havonta, egyszobás lakás esetén minimum 1000€ havonta, rezsi, internet nélkül és ez akkor ha hatalmas mázlid van

Simán ismerek olyanokat, akik 700-1000-ért szobát bérelnek és még szerencsések, hogy van hol lakniuk). Alapszakosoknak nagyon kevés ösztöndíjlehetőség van. Viszont ha dolgozol, akkor kapsz támogatást az államtól (duo - student finance).

2023. aug. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
25%

"Válaszokat előre is nagyon köszönöm, most egy kicsit kétségbe vagyok esve"


Ha ilyen életképtelen vagy, hogy nem vagy képes utánanézni a hatályos jogszabályoknak és az egyetemen az erre vonatkozó TVSz-nek, de még csak az egyetem nevét és a szakot sem specifikálod hogy a hozzám hasonló segítőkész emberek érdemben tudjanak válaszolni, neked végképp nem ajánlott egyetemre járni

2023. aug. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!