Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Franciaországban mivel tudnék...

Franciaországban mivel tudnék foglalkozni, hogy megtanuljam a nyelvet?

Figyelt kérdés

Jelenleg középiskolában tanulok és ugyan még van 3 évem az érettségiig, de már a tovább tanuláson jár az agyam. Abban biztos vagyok, hogy Magyarországon nem szeretnék maradni, és mindenképpen valahova külföldre szeretnék egyetemre járni. Csak sajnos azzal, hogy nem egy erős gimnáziumba járok (ráadásul nem is vagyok nyelvi tagozatos), szinte lehetetlen, hogy egyből érettségi után már külföldön kezdjek egyetemre/fősulira járni...


Az angolt ugyan kilenc éve tanulom, de nem megy, egyszerűen nem áll rá az agyam, az alapfokú nyelvizsgám is nagyon nehezen lett meg(leginkább az a problémám, hogy a hallott és írott szöveget megértem, de nem tudok rá válaszolni). A franciát, mint második nyelvet pedig csak tavaly vettem fel, de sokkal jobban értem és szeretem is, pluszba heti kétszer-háromszor külön tanárhoz járok és amikor csak tudok, ezzel a nyelvvel foglalkozok. Így jobb lenne, ha Franciaország felé indulnék. De miután ezt a tudásomat sem fogom ebben a három évben olyan tökéletesre felhozni, hogy nyugodtan neki vágjak külfödnek, arra gondoltam, hogy kihagyok 1-2 évet és addig valahol Franciaországban dolgoznék.


Ebben szeretnék segítséget kérni: szerintetek mi az a munka, amit tizennyolc évesen, érettségivel csinálhatnék úgy, hogy gyorsan tanuljam a nyelvet?



És a Franciaországban élő magyaroktól kérdezem, akik esetleg ott jártak egyetemre: mennyire volt nehéz? Előtte hány évig tanultátok a nyelvet? És francia vagy angol képzésekre jártatok?


Lehet, hogy buta kérdések, de nem tudok senkihez sem fordulni.


A válaszokat előre is köszönöm <3



2023. szept. 3. 12:23
 1/2 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem az angol könnyebb, mert ha franciául hallgatod, akkor valószínűleg a többieknek az az anyanyelve.


C1 szint kell angolból is már a felvételihez.


Én itthon jártam BSc-re és kimentem (nem Franciaországba) MSc-re, ami angolul van.


Szerintem az au-pairkedés nagyon jó lehetőség lenne számodra.


Illetve az is opció, hogy keresel valami relatív jól fizető munkát (pl valami vendéglátós) aztán fizetsz egy tanárt.

2023. szept. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 franciasrac ***** válasza:
34%
Ha tudsz franciául akkor inkább Svájcba menj, ott sokkal jobb és nincsen annyi probléma
2023. szept. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!