Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen külföldi pszichológia...

Milyen külföldi pszichológia Ma-ról tudtok , ahol színvonalas és jó az oktatás ?

Figyelt kérdés

Ha esetleg ingyenes lenne abban az országban az oktatás az egy hatalmas plusz lenne, sőt ha még melegebb klímával rendelkezne , az már csak hab a tortán..❤️

Gondolok itt arra , hogy a skandináv országokban tudom hogy ingyenes a felsőoktatás, de sajnos borzasztó nagy a hideg is.

( személyes tapasztalat , én nem szeretem a hideget )



2023. okt. 16. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Miből gondolod, hogy jobbat találsz külföldön, mint ami itthon van?
2023. okt. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ha ezt a kérdést neked fel kellett tenned , akkor gondolom nem vagy benne a felsőoktatási ügyekben..❤️

Természetesen a legtöbb külföldi egyetem színvonalasabb képzést tud nyújtani , főleg hogy ennyire fellazult itthon a bementeli s kimeneteli követelmény..:)

2023. okt. 16. 17:11
 3/4 anonim ***** válasza:
74%
1:nálunk a krumpli is fényesebb és savanyúbb a naracs!
2023. okt. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

#2 Én nem az egyes vagyok, de nincs igazad. Most külföldön tanulok MSc-n egy eléggé elit egyetemen. De sokkal jobb volt a képzés itthon, ahol a BSc-t csináltam. Persze itt kint több a lehetőség, nagyobb a presztízs és van rengeteg pozitívum, de nem jobb oktatás szempontból. Néhány felesleges nehézség van benne (olyan, amitől nem lesz jobb tudasom, csak lassabban jutok el ugyanoda).

Bemeneti követelmény nem sokat jelent általában. Otthon is a legjobb szakokon van alacsony ponthatár (matek, fizika, mérnök, infó). Mivel ugye magas ponthatár <- sok jelentkező -> telített piac.


Nem azt mondom, hogy otthon minden szuper volt, de nekem viszonylag szerencsém volt a szakkal/egyetemmel/tanárokkal stb. Így is voltak rossz tanáraim, de alapvetően jó képzést kaptam. Itt is jót fogok, csak mondom, hogy közel sem tökéletes a világ külföldön sem. Pl az itteni TO katasztrófa, rosszabb, mint otthon. De vannak mentorok pl, rugalmasabb ez a szak. A vizsgaidőszak szivatós, de cserébe írásbelik vannak stb.


Szóval gondold át miért akarsz kimenni (pl nekem nincs az a szakirány itthon), mert nem lesz minden szempontból jobb. Főleg hogy a szaktársaid nagy része 3-4 éve baráti társaságot alkotnak, teljesen új környezet/élethelyzet (de csak neked, nekik nem), sok pénz, nehéz lakást találni külföldi diákként a legtöbb országban stb. Szóval van sok nehézség és a kérdés, hogy megéri-e kimenni nagyonis jogos. Neked mi a motivációd?

2023. okt. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!