Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogy működik ez az egyetemi...

Hogy működik ez az egyetemi tanulás külföldön?

Figyelt kérdés
Érettségizek itthon de hogy kell oda jelentkezni, milyen pontokat néznek?

jan. 3. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Mármint külföldre akarsz egyetemre menni? Hova, melyik ország, milyen nyelven tanulnál, milyen szakon?
jan. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Felmész a kiszemelt egyetem honlapjára, megnézed a felvételi tájékoztatót és 100%ig biztos vagyok benne, hogy leírják benne a pontszámítást és hogy mik a felvételi követelmények. Hidd el, hogy sokkal több hasznos információt találsz ott, mint itt a gyakorin egy full random embertől.
jan. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Annál is inkább, mert a "külföld" ennek a kérdésnek az absztrakciós szintjén nem egy értelmezhető fogalom, más a helyzet Angliában, Amerikában, Franciaországban és Ausztriában is. Úgyhogy ez a kérdés ilyen formában, hogy "hogy működik az egyetemi tanulás külföldön", nem tudom hogy hogyan lenne megválaszolható. Működik, mindenhol máshogy.


Milyen pontokat néznek? Két halmaz van:

- az egyik azon tárgyaknak a halmaza amelyekből érettségiztél, értelemszerűen olyan tárgyat nem tudnak nézni, amiből nem érettségiztél,

- a másik azon tárgyaknak a halmaza, amelyek relevánsak azon a szakon, ahova menni szeretnél.


Ennek a két halmaznak jobb esetben lesz egy metszete, na ezeket a pontokat fogják nézni. Plusz külföldiként tuti kérnek nyelvvizsgát is.


(Én Londonban jártam egyetemre, úgyhogy hidd el nem csak trollkodni jöttem, hanem van némi közöm a témához és szívesen segítenék, ha adnál rá lehetőséget.)

jan. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
21%

"Érettségizek itthon de hogy kell oda jelentkezni, milyen pontokat néznek?"


Mégis hogy gondoltad, hogy "külföld" egy homogén entitás és minden ország, minden egyetem minden szakán ugyanúgy történik a pontszámítás amikor feltetted ezt az igen magasröptű kérdést? Ha szellemileg ilyen alacsony szinten vagy téged a Tokaj-Hegyalja egyetem büfészakaira sem vesznek fel.


Természetesen országonként, egyetemenként, sőt egyetemen belül szakonként is eltérő a követelményrendszer.

jan. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!