Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha Amerikában (New York)...

Ha Amerikában (New York) szeretnék egyetemre menni akkor mi a teendő? Mennyibe kerül? Mi szükséges hozzá?

Figyelt kérdés

Valami Humán szakra szeretnék menni Pl.jog,irodalom stb.

Az ilyen szakokon nem szokott olyan magas lenni a tandíj mint mondjuk az orvosin.És ha egy akármilyen külföldi egyetemre jelentkezek akkor simán rá kell írni a jelentkezési lapra?

Milyen fajta nyelvvizsga kell oda, nagyon nehéz letenni?

Légyszi írjon mindenki amit tud vagy linkeket vagy ha valakinek van esetleg tapasztalata...(ha tudtok valami ösztöndíjat azt is légyszi írjátok)


2011. jan. 17. 18:49
 1/4 A kérdező kommentje:
Jelenthet előnyt a német felsőfokú nyelvvizsga?
2011. jan. 17. 18:49
 2/4 anonim válasza:
100%
figyelj én voltam kint többször is, az execsajom new yorki volt, több egyetemen voltam bent személyesen is, de nem sikerült ,mert egyszerüen képtelenség megfizetni, pl: a Columbián azt mondták nekem,hogy 1 évre 1ooezer dollárra lenne szükségem!!! találkoztam itthon sok amerikai diákkal akik itt tanulnak,na mit gondolsz mit mondtak miért? mert nem tudjék otthon,amerikában kifizetni a tandijat ök sem!
2011. jan. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az elképzelés és az ambíciód is elismerésre méltó. DE: Sajnos tényleg borzasztó drága az amerikai egyetem. Egy német felsőfokkal és az elkövetkező években megszerezhető angol (esetleg egy harmadik nyelv) elsajátításával valamint egy erős magyar egyetem elvégzésével olcsóbban, de értkes tudással lehetsz diplomás. Közgázon, jogon, agráron pedig ÖSZTÖNDÍJASKÉNT tudsz kijutni külföldre egy-egy szemeszterre és a kinti vizsgáidat beszámítják.

Tanulj itthon, pályázz ösztöndíjjal külföldre 1-1 szemesztert és diplomával, nyelvismerettel mérettesd meg magad!

De főleg New York túl merész. (Bár ha a szülők gazdagok és perfekt angolos vagy, akkor nincs gond.)

2011. jan. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

NYU, Columbia... mindkettő olyan, ahová még ottaniaknak is lehetetlen szinte bejutni. Eliteknek, jó tandíjért.

Amúgy ne itt akarj utánanézni, de annyi tuti, hogy ez csak valami légvár, mert fogalmad sincs dolgokról.

Kell tenned különbözeti vizsgákat, speciális vizsgákat, vízumot szerezni, aminek egy nagyobb összegű jövedelem igazolása is feltétele emlékeim szerint.

Ja és a jog ott úgy megy, hogy van egy feslsőfokú diplomád, és utána tanulod, csak mondom. :D

Ösztöndíjat meg ilyen hülyeségekre nem adnak, mint irodalom (már bocsánat, szép dolog meg minden, de itthon is ugyanúgy tanulhatod), inkább valami speciális tudományos kiemelkedő munkára, pl baromi közel állsz az AIDS gyógymódját feltalálni.

USA felé elég kevés ösztöndíjlhetőség van, mert nem fogadnak senkit, mindenki oda akar menni, nekik meg van elég helyi ember is, túlképzés van, meg minden.

Inkább maradj valami reális tervnél, mellette lehet tervezgetni, meg álmodozni, de ne azzal töltsd az életed.

Amúgy felmész a választott egyetem honlapjára, megkeresed a megfelelő címet és informálódsz. De félévente több millió magyar forintodba kerülne, már csak a tandíj is kegyetlen sok, valahol lakni is kell, NY-ban pláne lehetetlen, még ha kiköltözöl valahova a Brooklyni gettóba és naponta 5órát metrózol, akkor is sok, és akkor még nem vettél könyveket, nincs ruhád és nem ettél semmit.

2011. jan. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!