Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mit csináljak: menjek vagy...

Mit csináljak: menjek vagy maradjak?

Figyelt kérdés

Azt mondják a tanáraim, hogy van esélyem kimenni a bécsi egyetemre (tanulni). most a németet középfokon beszélem az angolt most kezdtem a suliban. a sulis 2. nyelvem a francia. németet pedig külön tanárral tanulom.

angolból biztos meglesz a felsőfok, franciából a középfok a suli végére. viszont ha ezek mellett oroszt is szeretnék tanulni. mit csináljak? menjek ki arra az egyetemre (jogász akarok lenni) és a németet tanuljam meg teljesen jól vagy maradjak itthon, mert oda nagyon sokat kéne tanulnom még? (a többi nyelvet azért írtam le, mert a sulim egy nagyon színvonalas gimi és hogy nem érek rá a némettel napi 2 órát foglalkozni, mert még ezek is vannak mellette)


2011. febr. 15. 18:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én nem akarlak elkeseríteni, sokan mennek környező országokba-én is így tettem- de akár Szlovákiárór, akár Romániáról, akár Ausztriáról legyen szó, főleg orvosira, de a többi karra is igaz, ha nincs ANYANYELV szintű tudásod, akkor 6 évet nem fogsz ott lehúzni,az más ha 1-2 szemeszterre kimész, de nagyon sokan álomvilágban élnek,én látom,hogy szenvednek,mint egy kutya, olyanok, akik felsőfokon voltak mikor ide jöttek, nem tudják tartani a lépést az órán, külön nyelvtanulásra már nincs idő, csak úgy magától ott sem ragadnak a dolgok rád, főleg ha amúgy semmire sincs időd,csak az órán kapkodod a fejed. AMúgy Szlovákiában nőttem fel magyarként, Romániában kezdtem, majd Ausztriában újra felvételiztem az orvosira, úgyhogy van rá rálátásom...
2011. febr. 16. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

*Szlovákiáról, bocsánat

Neked csak középfokúd van,de a felső se egy nagy szó,főleg németből,igazán nagy különbség nincs,csak több szót tudsz valamennyivel,már ha egy magyar nyelvvizsga már bármit is,ami igazán fontos,szerintem nem. Amúgy Romániából ezért jöttem el,nem volt anyanyelvi tudásom,apum meg német, így jött Ausztria.

2011. febr. 16. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat, látom jogászképzésre mész, arra kellene kihegyeznem, hát az se gyengébb...de én azért ha tudok valamiben segíteni,csak írj bátran.
2011. febr. 16. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Nekem is van középfokúm németből de ez nem jelenti azt a tudást, ami ahhoz kell, hogy te külföldön járhass egyetemre vagy főiskolára! Ehhez már egy erős felsőfok kell! Tudom, miről beszélek, én éltem és dolgoztam kinn Hamburgban és tanultam is a Hamburger Volkhochschule-ban, németet mint idegennyelvet fél éven át, ez egy előkészítő tanfolyam a későbbi továbbtanuláshoz....hát az itthoni középfokúm ott kinn elég gyengének bizonyult, nem is a nyelvtannal volt a gond, hanem a szókinccsel, k*urva sok szavat kell ott tudni, szó szerint be kellene seggelni a szótár anyagát! A középfokút tuti, hogy kevés lesz egy kinti főiskolán, én is ezt tervezem, hogy szociális munkás szakra jelentkezem a hamburgi főiskolára jövőre, mint másoddiplomás...addig napi 3-4 óra német tanulás, éjszaka is!!!! A színvonalas gimikről meg annyit, ismerem, sok sz*r fölösleges dolgot oktatnak, talán az lenne a megoldás, már eleve német nyelvű gimibe járni, ahol az órák kizárólag németül folynak, sajnos az én kamaszkoromban még nem volt ilyen lehetőség 15 évvel ezelőtt, most 30 vagyok.....menj át német nyelvű gimibe és érettségizz ott, itt Mao-on ezt látom a legjobb megoldásnak....
2011. febr. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Ha Bécset tervezed a németre gyúrj rá, hagyd a p*csába az oroszt meg a franciát, a némettel kell napi 3-4 órát foglalkozni! Az angol szintén nagyon fontos, de inkább 2 nyelven beszélj felsőfokon, mint 4 nyelven alapszinten!

Sokat akar a szarka de nem bírja a farka!

Nem egy ismerősöm van, aki minden nyelvbe belekezdett de egyiken se beszél normálisan csak makog, de nem számít, az a lényeg, 10 nyelven tudjon!

Jobban jársz, ha csak kettőre gyúrsz, de tisztességgel, főleg akkor, ha nincs sok időd, mert még ott vannak a gimis tárgyak is! Vagy hogy gondoltad? Színvonalas gimiben tanulni + mellette 4 nyelven perfekt megtanulni, ehhez éjszaka is kéne minden nap reggelig tanulni, akkor mondj le az alvásról is! Ha csak nem vagy nyelvzseni, mert ebben az esetben egy zseninek nem gond 4 idegennyelv felsőfokú elsajátítása + egy kitűnő érettségi emeltszinten...

2011. febr. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Írtam, h nem fogok középfokon leragadni! Viszont nem fogok kimenni osztrák gimikbe, mert az itteni nekem megfelel és innen biztos felvesznek. értem h azért mondod h menjek ki, mert ott megtanulom jól a németet, de nem fogom ezt itt hagyni. hallottál már a Révairól? na oda járok és soha nem hagynám itt egy osztrákért cserébe, akk inkább felbérelek egy anyanyelvi tanárt h beszélgessen velem.
2011. febr. 20. 15:02
 7/11 anonim ***** válasza:
A jogot csak ott fogok tudni használni,mert az határhoz kötött,úgyhogy jó lenne,ha jobban csípnéd az osztrákokat, és a joghoz és orvosihoz kevés a felsőfok, az első voltam. De persze ha 9.-es vagy és naponta beszélgetsz anyanyelvi tanárral legalább 3 órát,csekélyke esélyed lehet, egyébként jobb ha tudod, hogy él az a törvény,mi szerint min. a felvettek 75%-nak osztráknak kell lenni, úgyhogy a legjobb 25%-ban kell benne lenned, és iszonyat sok német megy oda nem gyenge tudással,és előnyben lesznek,mivel nekik anyanyelvük a német. Minden 3. német Ausztriába szeretne tanulni,mivel ott teljesen ingyenes.
2011. febr. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,én tényleg nem lebeszélésből, csak tudod mennyibe kerül kint az élet? Mert itt kollégium nincs csak ahhoz hasonló helyek,nem az egyetemeken,hanem ilyen diákotthonok, és ott forintba átszámolva 50ezernél kezdődik,sok csalódott magyart látok csak azért mondom,hogy mindennek alaposan járj után. Amúgy nehéz kollégiumot kapni, albérlet meg 150 ezer körül van,ha egy kis garzonra gondolok, már ha a bécsi egyetemre jönnél, ahogy említetted, közeli városokban talán kapni 90ezerért is,de onnan meg a bejárás drága. Ottani diákot és ösztöndíjat meg kaphatsz ha nem adóznak oda a szüleid,tehát külföldinek tényleg csakis az oktatás az ingyenes,de az sem minden esetben. Sokan gondolják,hogy ezért jobb külföld,de azt elfelejtik,hogy drágább a megélhetés szerény körülmények között is, mint itt kifizetni a költségtérítéses szakot.
2011. febr. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja, még egy nagyon fontos dolog, ha 11.-es vagy-nem írtad hanyadokis vagy-, hogy a papíroknak időben járj utána,az ideiglenes letelepedéshez minden országban szükséges bemutatni a havi megélhetést,Ausztriában ez kb havi 200 ezer forint,amit igazolsz,hogy a szüleid tudnak neked fizetni,és legalább 1 millió forintos bankszámla még emellé, enélkül nem fogják megadni az ideiglenes lakhatásit, 3hónapnál tovább meg Eu-s országban nem maradhatsz enélkül.
2011. febr. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
aztaaa... hát erre nem gondoltam. lebeszéltetek. mondjuk a szüleim ki tudnák fizetni mert szerencsére nem szegények (apu ügyvéd, anyu fogorvos) de ezt azért mégse... inkább Pest
2011. febr. 20. 18:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!