Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Nem tudom mi legyen az életemm...

Nem tudom mi legyen az életemmel, menjek, vagy maradjak? Szükségem van tanácsokra.

Figyelt kérdés

Tanító, vagy tanár szeretnék lenni, az eltére fel is vettek, most kezdek.

Volt egy lehetőségem, egy év Kölnben, de nem jött össze (aupair lettem volna). Nagyon sajnálom, hogy nem jutottam ki.

Ahhoz, hogy felvegyenek egy német egyetemre kell egy speckó nyelvvizsga, amit meg tudtam volna csinálni abban az esetben, ha ki tudtam volna menni, de most így nem, és ha elkezdem itthon az egyetemet, akkor 4 év múlva gyarapítom a magyar munkanélküliséget.

Viszont ha kimennék, akkor 1 év, míg leteszem a nyelvvizsgát, és mégegy, ha elsőre nem kerülnék be.

Mit gondoltok?


2011. aug. 15. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt, hogy én 21 éves lány vagyok és most kezdem majd az orvosit.

Ha szíved szerint kimennél, akkor ne foglalkozz azzal, hogy 1 vagy 2 évet csúszol.

2011. aug. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha elvégzed a tanárit, akkor munkád lesz, csak fizetésed nem.
2011. aug. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha megengedheted magadnak, menj! 1 év nem a világ! De számolj azzal, hogy könnyen ott ragadhatsz néhány évre, esetleg örökre.
2011. aug. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én mindenképp kimennék, sokkal jobban lehet ott nyelvet tanulni és ha ott is akarsz maradni a jövőben akkor így előnyös.
2011. aug. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szerintem menj ki, 1 év nem a világ, váltsd valóra az álmodat!
2011. szept. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Menj ki, ott 3000 euro körül van vagy több is egy tanár fizetése
2011. okt. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!