Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Németországba kellene mennem...

Habibi kérdése:

Németországba kellene mennem egyetemre, mennyi kiadásra számítsak havonta, ha albérletben laknék valakivel Berlin/Lipcse környékén?

Figyelt kérdés
köszi a válaszokat
2011. febr. 20. 19:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A fiam Münchenben tanul (az olcsóbb, mint Berlin), ott 400 Euro egy szoba fözöfülkével, meg zuhanyzóval (összesen 16 négyzetméter), a rezsi havonta 150 Euro körül van (áramfogyasztást meg a vizet mérik), a kaja havi 250 Euro - délben menza (ez a legolcsóbb és nem rossz), reggel meg este vesz valami szendvicsfélét, vagy föz egyszerübb kajákat, a közlekedés havi 150 Euro - 1000 Euro alatt nem lehet megoldani.
2011. febr. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, és a fia egyedül fizet ennyit a "lakásért" vagy valakivel osztoz az összegen?
2011. febr. 20. 20:02
 3/13 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy Berlin olcsóbb, mint München.

[link]

Egyébként én Bécsbe szeretnék menni, ott olyan 450-500 euróból ki lehet jönni havonta. Németország persze drágább, de szerintem Berlin az olcsóbb kategóriába tartozik.

2011. febr. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszi neked is, én is gondolkozom Bécsen is és Grazon, de eddig még Németország van tervben
2011. febr. 20. 20:31
 5/13 anonim ***** válasza:
Az elsö vagyok, ez egyszobás lakáska, ezért ott csak egy ember lakhat - a fiam egyedül kell, hogy fizesse. Németországban (és nyugaton mindehol) csak úgy adnak ki lakást, hogy egy szobában csak egy ember lakhat, különben nagyon lelakják.
2011. febr. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én nem tudok pontos összeget, de abban az egyben biztos vagyok, hogy Berlin sokkal olcsóbb hely, mint München! És ez Leipzigra is igaz, Kelet-Németország olcsóbb alapból, de Berlin azért jobb, mert ott már a fizetések hasonlóak a nyugat-németországiakhoz.
2011. febr. 21. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. febr. 21. 16:19
 8/13 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező ! Én is Németországban szeretnék továbbtanulni ( Münchenben ) Te milyen szakra mész ?
2011. febr. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
:) orvosi, ha nem vesznek fel Prágába , te kedves válaszoló?
2011. febr. 21. 23:06
 10/13 anonim ***** válasza:
én szülésznői :)
2011. febr. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!