Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Németországba kellene mennem...

Habibi kérdése:

Németországba kellene mennem egyetemre, mennyi kiadásra számítsak havonta, ha albérletben laknék valakivel Berlin/Lipcse környékén?

Figyelt kérdés
köszi a válaszokat
2011. febr. 20. 19:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

kedves Németországban szándékozó továbbtanulók!


Megkérdezhetem hány évesek vagytok és mennyire beszélitek a nyelvet? Én is szeretnék kint tölteni szemesztert, de nem tudom mennyire kell tudni. Igaz jól beszélem a nyelvet, de félek, hogy nehéz belerázódni a szakmai nyelvbe..mit gondoltok?

2011. febr. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

szia kedves utolsó :)

nos a nyelvet nagyon jól kell beszélni (én az anyanyelvi szint közelében vagyok), de , hogy ott tanulhass, ahhoz kell tenned nyelvvizsgát az egyetemen, bár szerintem neked nem fog kelleni, ha egyetemről mész (gondolom ösztöndíjjal) arra az egy szemeszterre. De ha nem is tudsz olyan jól , akkor se keseredj el, mert ismerőseim vannak kinn és pár hét alatt nagyon jól megtanultak németül. Szóval vágj bele :) jaj és 18 vagyok (egyetemista, de nem egyetemen keresztül mennék)

2011. febr. 24. 18:24
 13/13 anonim ***** válasza:

Uhh, remélem még aktuális a kérdés. Vagyis inkább én kérdeznék még.

Én jelenleg kint élek Németországban (bébiszitterként) és tervben volt, hogyha hazamegyek, akkor orvosira megyek. A gond az, hogy nincs kémia érettségim csak biosz, és otthon ugye így nem megy. Viszont itt nem kell a kémia. Tudnál segíteni, hogy hogy működik itt, Németországban az orvosképzés? A nyelv viszonylag jól megy (ezért vagyok most is kint, hogy gyakoroljak) ráadásul még itt leszek 10 hónapot, szóval van időm feltornázni.

2011. okt. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!