Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Amerikában a jogi egyetem...

Amerikában a jogi egyetem előtt el kell végezni egy négyéves főiskolát?

Figyelt kérdés
Kifejtené ezt nekem valaki? Interneten keresek információkat ,de nem tudom összerakni hogy pontosan hogy megy ez. Előre köszönöm.
2011. ápr. 8. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez azért valószínűtlen. Ha a high schoolra gondolsz, az a gimnázium.
2011. ápr. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem arra gondolok. hanem valami teljesen mást olvastam.. énis azt gondolom hogy félreértem, de kellene valami egyenes válasz..
2011. ápr. 8. 18:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, jól olvastad, Amerikában tényleg csak graduate a jog, előtte kell lennie egy alapdiplomádnak. Jogi alapdiploma nincs.

Ahhoz, hogy bejuss a jogra egy LSAT nevű vizsgát kell megírnod, ami főleg logikai készségekre épül.

Egyébként nem érdemes jogra menni Amerikában sem, hiszen ha csak nem a top 14 egyetemen végzel az évfolyamod első felében valószínűtlen, hogy jó állást kapsz. Ja, és a tandíj nagyon magas.

2011. ápr. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy egy hároméves BA diploma a feltétele!
2012. jan. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!