Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Amerikában vagy Angliában...

Amerikában vagy Angliában olcsóbb az egyetem (tovább lent)?

Figyelt kérdés

eddig úgy volt hogy Angliába szeretnék tovább tanúlni de most gondoltam hogy ha Amerikában olcsóbb lenne vagy ugyanannyi akkor elgondolkozom azon is...


És még egy kérdésem lenne:Ha egy egyetem nem régen pl.2002-ben alapult, pl a Kingston University stb akkor az ugyanolyan jól elfogadott képzést ad mint egy 100 éve működő egyetem?


2011. márc. 14. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

amerikába kell zöld kártya,amire több évig kell várni és millliókba kerül és akkorse biztos hogy megkapod.


a jó képzés meg nem az egyetemtőkl hanem a tanároktól függ,hogy mennyi tapasztalatuk van.

2011. márc. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Zsenikém, nem kell zöld kárta, létezik tanuló vízum...
2011. márc. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha jo emlekszem a 2010/11 isk.évre Harvard kölcégek tandij, kolegium stb. 49.000 dolár. Angliaban ezek a kölcségek kb 14.000 font, persze jelenleg,és ugy hogy

EU tag ország lakosa vagy.Ha levezeted eurora majdnem a háromszorosa.Még akor is ha a tandij esetleg 9.000 font lesz erdemes át gondolni.Bisztos hogy Amnerikaban is vanak olcsob egyetemek de az rajtad mulik hogy mit akarsz.

2011. márc. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja és még valami, a Kingston egyetem is száz éves /1899/

és vanak tanszékek amelyek az elsö 75 voltak, Angliban.

2011. márc. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az USA sokkal dragabb, de nagyon kulonbozoek mindenhol a tandijak. Mindig az egyetem szabja meg. Az a kulonbseg akozott, hogy zoldkartyas vagy-e vagy tanulo vizumos, hogy a tanulo vizumosnak alt. millios tetellel tobbet kell fizetnie, mert nemzetkozi diaknak szamit, mig a zoldkartyas helyi lakosnak. A zoldkartyas szabadon munkat vallalhat es az USA-ban maradhat orokre, ha akar, mig a tanulo vizumos nagyon korlatozottan vallalhat munkat es vissza kell mennie a sajat orszagaba, mivel a tanulo vizum nem bevandorlo vizum. Nagyon keves ember tud maradni, akiket szponzoral munkaado. Anglia egyertelmuen konnyebb minden szempontbol.
2011. márc. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a US-ben sokkal dragabbak az egyetemek, ugyanugy mint a kozepiskolak is. bar attol fugg hogy college-be vagy uni-be mesz. a comm. college a legolcsobb, egyik ismerosom egy olyanra jar Chicago-ban es 4.500$ a tandija. A Caltech-en viszont mar 52.000$, nem hiaba a kulonbseg....
2011. márc. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!