Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Amerikában hány év alatt lesz...

Illokúció kérdése:

Amerikában hány év alatt lesz valaki orvos? Kell végezni 4 éves college-t, aztán egyetem, rezidensképzés, stb. Hány év összesen, míg egy gólya megkapja diplomáját?

Figyelt kérdés
2010. aug. 29. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi az a college, magyarul beszéljünk.


Felveszik az illetőt az egyetemre, ha zseni, akkor 6 év alatt el is végzi. Utána úgy tudom 2 év rezidens, és utána szakosodhat. Cirka 10 évre jön ki.

2010. aug. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,de Amerikában máshogy van. Ez a magyar rendszer. Nem sznobizmusból írtam college-t, ennek nincs magyar megfelelője...ez kint egyfajta folytatása a giminek, 4 év, amikor még elég sokmindent tanulsz.pl az összes természettudományt magas szinten. Ez után választhatsz, h ezen belül mi akarsz lenni. Pl. elméleti fizikus, esetleg elmehetsz az orvosi egyetemre is ezután. Akkor kezdődik még az egyetem rész.
2010. aug. 31. 10:31
 3/4 anonim válasza:

Before entering medical school, students must complete a four year undergraduate degree and take the Medical College Admission Test (MCAT). Before graduating from a medical school and achieving the degree of Medical Doctor, most schools require their students to take the United States Medical Licensing Examination (USMLE) Step 1 and both the Clinical Knowledge and Clinical Skills parts of Step 2. The M.D. degree is typically earned in four years. Following the awarding of the MD, physicians who wish to practice in the United States are required to complete at least one internship year (PGY-1) and pass the USMLE Step 3. In order to receive Board Eligible or Board Accredited status in a specialty of medicine such as general surgery or internal medicine, then undergo additional specialized training in the form of a residency. Those who wish to further specialize in areas such as cardiology or interventional radiology then complete a fellowship. Depending upon the physician's chosen field, residencies and fellowships involve an additional three to eight years of training after obtaining the M.D. This can be lengthened with additional research years, which can last one, two, or more years.



De Angliában pl. az egyetem után még 5 év a posztgraduális asszem.

2011. máj. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

2010-08-30 13:06


ha még azt sem tudod mi az a college akkor takarodj a getzibe paraszt és ne osszál ki másokat sz.a.r. válaszokkal! az olyanok mint te k.ú.r.ják szét az ilyen oldalakat és ezt a világot. büdös c.i.g.á.n.y.

2011. máj. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!