Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ausztriában (Bécsben) színvona...

Ausztriában (Bécsben) színvonalasabb a felsőoktatás, mint itthon?

Figyelt kérdés
A Corvinusra vagy a BGF-re szeretnék menni (gazdasági szakra), de felmerült az ötlet, hogy esetleg Bécsben járnék egyetemre/fősulira. Azt hallottam, hogy néhány kivételtől eltekintve mindenkit felvesznek az általa megjelölt helyre, az érettségi eredményt pedig nem is veszik figyelembe. Ezért kétségeim vannak afelől, hogy a Bécsben szerzett diploma többet ér, mint pl egy otthoni közgázos.
2011. aug. 1. 09:03
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Valahol igen, valahol nem. Az, hogy odam indenkit felvesznek, pedig arra is utalhat, hogy nem fognak akkora arányban lediplomázni a felvettek, mint nálunk. Mert, tudod, nem bekerülni nehéz egy jó szakra, hanem végigcsinálni.
2011. aug. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha sikerül elvégezned, mindenképp többet ér! Én jövőre akarok kimenni Erasmus-szal Eisenstadtba (mádoséves leszek idén), mindenképp hatalmas szó, hogy ott kint szerezted a diplomád, különösen a nyelvtudás miatt. Sőt, utána lazán vállalhatsz német nyelvterületen is munkát. :) Én elsősorban ezért céloztam meg Ausztriát.
2011. aug. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez attól függ melyik egyetemre mész, itthon is vannak jó meg rossz sulik és ott is. Ottól, hogy Ausztriában van nem jelenti, hogy jobb/rosszabb lenne.

Amúgy meg az érettségi eredményt igenis figyelembe veszik, bármelyik országba felvételizel mindenhova azt veszik figyelembe.

2011. aug. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Utolsó: Én az Universität Wienre vagy a Wirtschaftsuniveristät Wienre szeretnék menni és elvileg minden jelentkezőt felvesznek

2011. aug. 3. 14:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Én a WU-ra jártam egy fél évet. Tényleg mindenkit felvesznek, de az első vizsgák nem könnyűek, szóval sokan kiesnek. Ezenkívül az előadóteremben nem voltak többen sosem, mint a Corvinuson, sőt. (A Corvinusra is jártam 1 évet.)

Ahogy én tudom, a WU-n szerzett diploma többet ér, de ha Magyarországon akarsz majd elhelyezkedni, akkor felesleges.

2012. jan. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!