Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » USA -ban hogy működik a...

USA -ban hogy működik a felsőoktatás?

Figyelt kérdés
Nemrég láttam egy filmet, amiben a szereplő egyetemre ment és mindenféle órát felvett, tehát nem volt konkrét szakja. Miután végzett,újra jelentkezett csak nem tudott dönteni , hogy a jogra vagy az orvosira menjen, mert mindkettőre felvették. Hogy lehet az, hogy 22 évesen diplomát kap és választhat, hogy orvosi vagy jog? Mit tanult akkor eddig? Oké, hogy csak film, de lehet, hogy így működik a tengerentúlon?
2011. aug. 21. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó kérdés. Annyit tudok róla, hogy mindenkinek fizetni kell érte, és hogy állítólag nem döglik bele az ember, ha olyanra megy. Hallottam valami olyat, hogy egy ideig mindenki ugyanazt tanulja...
2011. aug. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

az egyetemen szakosodsz, ott nem vehetsz fel mindenféle órát, amit te láttál az a két éves egyetemi felkészítő, amit el lehet kezdeni 17 éves kortól ez kb olyan szintre hozza őket mint nálunk az érettségi, mert kint egy érettségi semmi!!!!

ha elvégzed a college-ot vagy az egyetemi előkészítőt, bármelyiket választhatod és ott már az egyetemen szakosodsz, pl: jog, közgáz, bölcsész stb


mindenért kemény lóvét kell fizetni+ bekerülni 85%-os TOELF + GMA vizsga

2011. aug. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
azt hallottam, hogy az ottani oktatás nagyon gáz, minden embernek van diplomája, olyat is hallottam hogy valakinek az ismerőse Amerikában járt egyetemre, és minden óra hátralévő részében a busz menetrendet nézték, mert annyira unatkoztak, ezért is mondják, hogy az amcsik hülyék
2011. aug. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A magánegyetemekre legfőképp külföldiek járnak (pl. a Harvardra, Stanfordra, stb.) nagyon magas szintű az oktatás, de drága. A hülyék az állami egyetemekre járnak.
2011. aug. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Érdekes dolog amiről beszéltek, én eddig azt hittem, hogy a felsőoktatás náluk sokkal keményebb. Tényleg kíváncsi vagyok, alá tudnátok támasztani valamivel azt, amit írtok? Mert filmre meg mindenféle szórványinfóra nem alapoznék. Valaki írna erről még? Adok zöld kezecskéket cserébe :P
2011. aug. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Erdekes, maganegyetemekre foleg kulfoldiek jarni..eddig en ugy tudtam, hogy kb. 8-10% a kulfoldiek aranya a mindenki altal ismert maganegyetemeken, de lehet at kell ertelmeznem az adataimat, es beletorodni, hogy, mint azt valaki irta itt, teljesen szar az amerikai felooktatas.


Ehhez viszont egy mondatot: az amerikai felsooktatas a legjobb a vilagon. Pont. De! Van itt kb. 6000 egyetem, aminek a 90%-a hulladek, mindenfele vallasi alapu egyetemek es egyeb szarok. Ezt mindenki tudja, hiogy az ezeken szerzett diploma semit sem er. Ha magyarorszagon elvegzed a bivalyrocsogei foiskolat, akkor komolyan azt hiszed, hogy er valamit a papirod, es ha szart sem er, es semmit sem tanultal, akkor realis elkezdeni anyazni a komplett magyar felsooktatast, hogy szar mind, az ELTE, Corvinus, SZTE, Semmelwes, stb? Ugye, hogy nem.

Kb. 350-400 doktori fokozatot ado egyteem van az USA-ban, ezek a komolyabbak,e s persze mellettuk meg van kb. 100 jo LAC, maganfoiskola, amik BA-ra szakosodtak. Az a kb. 350 egyetem szinte egytol egyig benne van a vilag legjobb 500 egyetemeben, lasd pl. ARWU vagy QS rangsorolasokat. Es a kort persze lehet meg jobban leszukiteni, egyre jobban es jobban, amig felmerulnek az utolso csoves altal is ismert nevek: Harvard, Yale, Stanford, stb.


Azt allitani, hogy az amerikai felooktata szar, ordas hazugsag, es nem veszi figyelembe a tenyeket, miszerint amerikai egyetemek uraljak a listakat, a ket angolt leszamitva. Es ezzel egyutt a kutatasokat is.


Az teny, hogy a diplomak jo resze hulladek, nade senkiben fel sem merul, hogy a Rural Town Baptist University majd hasznalhato diplomat ad. Az sem erdekel itt senkit, hogy diplomad van, hiszen rogton jon a kovetkezo kerdes: honnan? A valasz aztan kivalthat oszinte csodalatot es elismerest, elismeri bicentest, szimpla bolintast, esetleg csak tudosamulvetelt, vagy rosszabb esetben lenezo mosolyt. De ezt tudja is mindenki.

2011. aug. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
a szívek szállodáját láttad?:) sajnos a kérdésre érdemben nem tudok válaszolni de abban is volt egy ilyen rész
2011. aug. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy van egy alapozó képzés a konkrét egyetem előtt, ami egyáltalán felhozza őket arra szintre, hogy elkezdhessék a felsőfokú tanulmányaikat.
2011. szept. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez nem egy van. A jobb hekerulesi eselyek miatt persze sokan jarnak sokfele kepzesre, nade ez MO.-on is igy van, vagy inkabb volt...
2011. szept. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!