Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan zajlik külföldi egyetem...

Hogyan zajlik külföldi egyetemeken az orvosképzés?

Figyelt kérdés

Hány év/szemeszter, élet az általános orvos diploma után, eltérések a hazai oktatástól, etc; ezek érdekelnének leginkább, de minden más ismeret és tapasztalat megosztását szívesen veszem.

Lehetőség szerint angol anyanyelvű országok érdekelnek, úgy mint Anglia, vagy USA, vagy Ausztrália.


2011. máj. 15. 23:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%
erre én is kiváncsi vagyok :) remélem érkeznek hasznos válaszok ...
2011. máj. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
18%
én azt mondom, az orvosi egyetem még magyarul is nehéz, nemhogy angolul, vagy egyéb nyelven! Rövidebb az egyetem az biztos azt hiszem 5 év, de nagyon durván kell ott kenni-vágni az angol szaknyelvet.
2011. máj. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nyilvánvaló, hogy tökéletes nyelvtudásra van szükség, de ez egyáltalán nem lehetetlen, van rá rengeteg példa, hogy magyarok a felsorolt országok egyikében orvosnak tanulnak. Az amerikai oktatásról még lehet olvasni itt ott (konkrétan az orvosi képzésről), de az angliairól és ausztráliairól sehol nem találtam semmit. Pedig inkább az utóbbi kettő érdekel.
2011. máj. 16. 11:21
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

Figyelj, szerintem ha orvosként szeretnél dolgozni külföldön (USA, Anglia), sokkal jobban jársz, ha elvégzed az itthoni orvosi egyetemek egyikét, és utána mész ki!! Amerikában nem találsz, sőt tuti, fel sem vesznek egy menő orvosi egyetemre, hacsak nincsenek referenciáid az oktatási minisztériumból, emellett zenei virtuóz és élsportoló sem vagy, és csak ezután jön a félévenkénti kb. 2-3 millió forintnyi dollár összegű tandíj. Az amerikaiak nem fogadnak ingyen más országokból egyetemre diákokat, csak nagyon, de nagyon kivételes esetekben.

Angliába még csak-csak sikerülhetne, ha nagyon nagyon akarnád és összekaparnál annyi pénzt, de az rejtély, hogy ki tartana el ez idő alatt??

A magyarországi orvosi diploma mondhatni, Angliában jobbnak számít az angolnál. A helyi orvostanhallgatók fele annyi tudást sem sajátítanak el, mint mondjuk egy magyarországi.

Ha Amerikában szeretnél elhelyezkedni magyar diplomával, akkor honosítanod kellene. Ez sem olcsó mulatság, de nagyon megéri, figyelembe véve az ottani fizetéseket, amikhez esetlegesen hozzájuthatsz.

Lényeg, el innen - ez egy reménytelen ország, az egészségügyben dolgozókat minimum ötszörösen fizetik alul. Sajnálatos módon, egy 10 éven belül itt össze fog omlani minden más is, nem csak az egészségügy. Elsőként persze az. Mindezért köszönettel tartozunk politikai vezetőségünknek.

2011. máj. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

12:24-nek. Nos, semmi választ nem kaptam az eredeti kérdésemre, mégis sokat mondtál. :) Köszönöm, hogy megosztottad a véleményed, én is úgy látom, ahogyan te. Tudom, hogy nem vesznek fel "akárkit" orvosira USA-ban, őszintén szólva nem is értem, miért ilyen szélsőséges a gondolkodásuk ez ügyben, de nem is lényeg. Pont ezért USA-t csak beraktam a sorba, mint angol nyelvű országot, leginkább Anglia és Ausztrália érdekelne. Utóbbinak tudom, hogy olyan a felépítése mint előbbinek, tehát ha valaki angliai tanulmányokat folytat, elméletileg hasonló ismereteket tud megosztani velem, mint ha ausztráliai egyetemen tanulna.

Viszont az eddigi válaszokból látom, hogy nem teljesen tiszta a kérdésem, ezért tisztázzuk le és két dologtól tekintsünk el: angol nyelv ismerete és pénzügyi dolgok. :)

2011. máj. 16. 13:21
 6/14 anonim ***** válasza:
7%

De miért akarsz egyáltalán kimenni ?

Ausztiáról tudok nyilatkozni, bár nem ez a kérdés.

Oda kőkemény felvételi van, és olyanokat nem vesznek fel, akik itthon 95% feletti biosz emeltet írnak.

Van Erasmus és egyéb programok, amivel ki lehet menni fél-1 évre.

Sokan azért akarnak kimenni, mert itthon nem vennék fel őket, azt gondolják, kint igen, de sajnos orvosin ez nem így van.Először próbáld meg itt, aztán jöhet a külföld.Speciel én csak egy olyanról hallottam eddig, aki érettségi után külföldi egyetemre ment, pontosabban orvosira. Ő Franciaországba ment, és rögtön első évben "kihullott"...

2011. máj. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
25%

bocsi, az kimaradt, hogy szóval nem tudom "honnan van az a rengeteg példád, hogy külföldön ORVOSNAK tanulnak"

Nyilván, ha ismernél ilyen embert, rögtön tőle kérdezted volna meg, de mindegy :)

2011. máj. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Van egy német és egy francia tanulmányokat folytatott ismeretségem. Vagyis volt, a kapcsolat ugyan "megromlott", mégis úgy érzem, ettől még példa. A probléma az, hogy a kérdésem másik 3 országra vonatkozik, bizonyára ez neked is feltűnt, ilyen egyszerű.

Ami a miért akarok kint tanulni kérdést illeti, nem mondtam, hogy akarok. Csak vázlatosan tervezem a dolgot, hogy ha esetlegesen elkerülök (leginkább Aussie) külföldre, és van rá esély sajnos/nem sajnos, akkor legyen alapom, legyen egy általános képem amire tudok tervezni. :)


Most, hogy mindenkinek megválaszoltam mindent, bízom benne hogy illetékes személy is olvas itt, és én is választ kapok. Hajrá! :)

2011. máj. 16. 15:03
 9/14 anonim ***** válasza:
81%

Szia! :)

A családom nagy része orvosokból áll (én nem akarok az lenni), és vannak híreim nemzetközi szinteken is erről a témáról. Nem tudom érdekel-e még, de megosztom veled:P Bocsi, ha olyan írok amit már írtak, de nem olvastam el mindenkit. SAJÁT véleményem, oltást nem kérek :D

Külföldön biztos, hogy színvonalasabb az orvosi oktatás mint itt. Ezt most nem magyargyűlöletből mondom, egyszerűen tény. Míg 20-30-40 éve a magyar orvosi egyetem (SOTE főleg) nemzetközi viszonylatban is megállta a helyét, ma már Európa 300-as listáján sincs rajta. Azt hiszem Magyarországról egyedül Szeged került fel.

Én a helyedben azt tenném, hogy elkezdeném itt, és 1-2 évet kint tanulnék. A nyelv miatt ne aggódj. Szívás, de mindenki belerázódik (persze, ha képes vagy tenni érte).

Egyébként ha jól tudom az USA-ba át se vesznek simán Európában diplomázott orvosokat, valamilyen vizsgát kell tenni mellé, de ebben nem vagyok biztos.

Nem gondolkoztál valamilyen közelebbi országon? Északiakkal lehet jobban járnál. Engem is sokáig vonzott az USA, és valamennyire még most is, de utóbbi időben elvesztette számomra a varázsát.

Ne hagyd elijeszteni magad, szerintem ha igazán szeretnéd, simán sikerülhet. Viszont lehet tényleg jobban járnál először egy Ausztriával/Németországgal (itt is lehet angol nyelven hallgatni előadást), vagy még egy Angliával is, mint kiruccanni hirtelen Ausztráliába :P

Sok sikert!

2011. máj. 18. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Sajnos nem "önszántamból" mennék, hanem úgy alakult, hogy ha "valaki" menne, én is inkább mennék vele, etc. Szóval ezért, de az országot nem tudom még, csak azt hogy anyanyelvű. De látod, milyen buta vagyok, eszembe sem jutott, hogy más országban is tudok angolul tanulni. Pedig milyen kézenfekvő, egek... :)

Mint fentebb írtam, USA annyira nem feltétlenül vonz, így remélem nem arra esik a választás. :) Köszönöm, ez is hasznos válasz volt!

2011. máj. 18. 08:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!