Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Bécsi egyetemeken van angol...

Bécsi egyetemeken van angol nyelvű oktatás?

Figyelt kérdés
Most fogok érettségizni. Szeretnék Bécsben tanulni. Német nyelvet 3 éve tanulok, angolul viszont felsőfokon beszélek. Nem érzem magam annyira jónak Németből, hogy ezen a nyelven tanuljak.
2011. okt. 20. 18:06
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Akkor talan logikusabb lenne az Egyesult Kiralysag fele tapogatozni. A felsofok persze nagyon messze van a kivant szinttol, de kezdetnek jo :)
2011. okt. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Bécsben és környékén is nagyon sok lehetőség van angolul tanulni! Én is kint járok fősulira, igaz én németesre. Attól függ, hogy milyen szakirányra akarsz menni, de megéri körbenézni. A Wiener Neustadt-i FH-t is nézd meg, figyelemre méltó az angol szak is és nagyon jó az oktatás!

Sok szerencsét! :)

2011. okt. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Sziasztok!

Kérdező, bocsánat az 'offért'. Valamilyen szinten egy cipőben járunk, én is tanulok németül, de nem állnám meg a helyem egy fősulin vagy egyetemen vele. Az angol viszont jól megy, ezért is szeretnék mindenképpen Bécsben angol szakon tanulni.

Az utolsó válaszolótól kérdezném (mivel ő bennfentes), hogy hogy tetszik neki Bécsben az élet/ a suli?

Illetve, hogy van-e Bécsben olyan fősuli/egyetem, ahol tanítanak nemzetközi gazdálkodást? Nagyon boldog lennék, ha a szállásról is írnál. :)

Nem kötelességed nekem szívességet tenni, de nagyon hálás lennék ha válaszolnál a feltett kérdéseimre.

Egyébként már sok ausztriai egyetem honlapját megnéztem, de sosem kaptam választ 100%-ban a kérdéseimre.

Előre is köszönöm!

2011. okt. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy csak most válaszolok, de el vagyok teljesen havazva. Én nem bécsben, hanem bécsújhelyen tanulok az FH-n és itt az angol szak neve Business consultancy international. [link]

A többi suliról nagyon nem tudok nyilatkozni, de a honlapokon egészen biztosan fel van tüntetve, hogy van-e valamilyen angol nyelvű szak. Annyit mondhatok, hogy az angol nyelvű tanítás nálunk (németeseknél) is nagyon színvonalas. Nekem eddig csak angol anyanyelvű tanáraim voltak itt (4) és mondanom sem kell, hogy teljesen más, mint egy angolból diplomázott magyartól tanulni! Nem leszólni akarom az otthon angoltanárokat, én is ismerek nagyon jókat, de így teljesen más! Annyit még tudok, hogy ha angol nyelven akartok itt tanulni,akkor szükségetek van a IELTS nyelvvizsgára.

Bécs amúgy fantasztikus, csak a szállás ott problémás, mert nem igazán vannak koleszok. Így marad a lakásbérlés. Amúgy van egy nagyon jó oldal, ahol rengeteg infót találtok és más magyar bécsben tanuló diákkal is felvehetitek a kapcsolatot! [link]

Remélem valamennyit segítettem! Sok sikert és ne ijedjetek meg az elvárásoktól, jó kint tanulni, megéri!! :)

2011. nov. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Érdekes visszanézni ezt a kérdést így 8 hónap elteltével, mivel előző hónapban vettek fel Bécsbe, Business Informatics szakra angol nyelven. :)

Következő hónaptól pedig Bécsbe költözöm.

2012. jún. 8. 03:13
 6/10 anonim válasza:
Üdv mindenkinek, én idén végzek, ezért tájékozódnék, hogy ha angol nyelvű szakra mennék mondjuk Bécsbe, akk ott csak az ielts vizsga jatszik, v egy szimpla felsofok is? ad2 angol nyelvu szakon szuksegeltetik-e nemet tudas, es ha igen, akk milyen szinten?
2012. aug. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Erre a kérdésre légyszi válaszoljon már valaki biztosat nekem is,mert kétségek közt vagyok, hogy angol nyelvű képzésen a felvételihez ugyanúgy kell-e a német nyelvtudás?
2013. jan. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem kell német tudás.
2013. márc. 22. 13:01
 9/10 anonim válasza:
Mennyire szükséges az angol nyelvtudás? Az IELTS középfok elég, vagy felső kell?
2013. máj. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Fizetős az angol nyelvű képzés? Hogy érzed magad Bécsben? Milyen a suli? Kicsit meséhetnél!:)
2013. máj. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!