Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mikor lehet jelentkezni...

Mikor lehet jelentkezni egyetemre külföldön? És hogyan?

Figyelt kérdés
2009. márc. 21. 17:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Eltero, orszagonkent valtozik. Ki kell elobb talalni, melyik orszag erdekel (erdemes olyat valasztani, aminek legalabb kozepfokon beszeled a nyelvet, vagy angol nyelvu kepzest keresni, de akkor meg az angolt beszeld legalabb eros kozepfokon).


Aztan annak az orszagnak megfeleloen keresel sulikat a Google segitsegevel, pl. "universities in London", es akkor lehet szemezgetni. Meg szerencsesebb helyzet, ha mar tudod, mit akarsz csinalni, pl. "faculty of law london", azaz jogasz szak Londonban. A lenyeg, hogy a vegen el kell jutnod annak a sulinak a honlapjara, ahova jelentkezni szeretnel, es ott minden tudnivalot megtudsz a jelentkezes meneterol, a tandijrol, stb.


Ha nalad ez most aktualis (tehat szeptembertol szeretnel kezdeni), akkor huzz bele, mert marcius vegeig altalaban azert lezarulnak a jelentkezesek, Daniaban pl. marcius 20. volt a hatarido.


Ha megirod, hogy mi erdekel pontosan, lehet, hogy tudok segiteni meg bovebben.

2009. márc. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Minden országban teljesen másként működik, tehát először országot kell választanod. A legtöbb nyugati országban félévkor is becsatlakozhatsz az új szemeszterbe, ha olyan az egyetem. Minden egyetemnek mások a szabályai, így választanod kellene. Nézegesd a honlapjukat és ha tetszik, hívd fel őket. Érdemes többet kiválasztani. Nekem úgy volt, hogy először megtaláltam azt az egyetemet, ami érdekel, aztán intéztem, hogy mi kell hozzá. Ami mindenhol követelmény az a nyelvi szint felmérés. Ha te angol nyelvű országba akarsz menni, akkor biztos, hogy fognak kérni egy nyelvvizsgát (speciálisat, nem rigósat vagy más nemzetközit, azokat nem fogadják el). Nekem TOEFL-t kellett csinálnom pl.
2009. márc. 22. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!