Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi egyetem. Mit tanácsol...

Külföldi egyetem. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Mindenképpen külföldi egyetemre szeretnék menni, a probléma: nyelvtudás.

Amit itt Mo-n lehetett, azt megtettem az ügy érdekében. Van felsőfokúm, de nem ismerem a szakmai nyelvet, ráadásul sohasem beszéltem 'élesben' (most nem ilyen kérek egy zacskó krumplit szintű beszélgetésre gondolok)

2 tervet dolgoztam ki:

1.) gimi után kihagyok egy évet és kinnt au-pairként tanulok.

2.) itt elkezdem az egyetemet és átjelentkezem. Viszont fogalmam sincs, hogy hogyan fejlesszem magam itt...

Ha valaki van hasonló helyzetben, vagy vannak más tippjei, akkor ne habozzon!

PS: légyszíves ne győzködjetek, hogy ne menjek ki. Köszönöm.


2011. júl. 23. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Tanulj Erdélyben (Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem, Erdélyi Magyar Tudományegyetem, Partiumi Kersztény Egyetem) vagy Szlovákiban (Selye János Egyetem). Földrajzilag ezek mind külfödön vannak és még magyarul is tudsz itt tanulni.
2011. júl. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de én már kinéztem az egyetemeket. :-) Sokkal közelebb vannak hozzám, mint a román, a komárnoin meg nincs olyan szak, ami érdekelne.
2011. júl. 23. 14:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Ausztria felé mennél?

Hát ha a 2 terv közül kell választani, én az elsőt választanám, mondjuk a szakmai nyelvet nem fogod megismerni az au-pair év alatt sem, de legalább beszélni fogod a nyelvet "élesben"

Remélem utánanéztél már a pénzügyi részének is (tandíj esetleg, vagy csak szimplán a megélhetési költségek... mert úgy gondolom, nem lesz egyszerű, hacsak nincsenek rokonaid, ismerőseid arrafelé)

Nem tudom milyen szakról van szó, de pl. azt is megcsinálhatod, hogy Magyarországon elvégzed a Bsc-t, közben megtanulod a szakmai nyelvet is, és utána külföldön csinálod meg az MSc-t.

2011. júl. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, osztrák egyetemekre gondoltam. A pénzügyi rész nem kevés sem itthon, sem ott. Tandíj nincs, talán a szállás drágább, ha Pesthez viszonyítunk.

Ismerős sajna nincs, különben már rég kinnt lennék és gyakorolnék.

2011. júl. 23. 18:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem kell a nyelven parázni. Bár a kérdésből nem derül ki, hogy milyen szaknyelvet nem beszélsz, de a műszaki és gazdasági szaknyelv az kb 500-500 szó, és kész. Semmi extra nincs benne, nagy részére pedig magadtól is rájössz, mert egyetemesek az elnevezések. Ráadásul az egyetemeken nem körmönfont szépirodalmi stílusban vannak az előadások, hanem direkt érthetően.

Én sokkal inkább a pénz miatt aggódnék. Ösztöndíj nélkül külföldön tanulni nem olcsó dolog.

2011. júl. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!