Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van Angliában államilag...

Van Angliában államilag támogatott, nem fizetős egyetem?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert ugye itt Magyarországon van, és mondjuk ha én érettségi után ki szeretnék menni tanulni mit kellene tennem? Elfogadják ott a magyar érettségit? Vagy kell valami különbözeti vizsga? És ugye egyáltalán van e ingyenes egyetem?
2011. júl. 30. 12:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ingyenes egyetem nincs, tandíjat kell fizetni! Itt olyan a diákhitel lehetőség, hogy a tandíjat nem kell kifizetned a tanulmányaid során, csak akkor, ha elvégezted az egyetemet! És akkor is csak akkor kell fizetni, ha egy bizonyos fizetési szintet elértél!
2011. júl. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha van is, az az angol állampolgároknak szól, nem a külföldieknek, ahogy nálunk is csak a magyarok tanulhatnak ingyen.
2011. júl. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az brit egyetemeken nincs különbség az EU diákok és a brit állampolgárok elbírálása között. Köszönhetően az EU-nak!
2011. júl. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok magyar állampolgár (szerb), mégis ingyen tanulok Szegeden.
2011. júl. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Skóciában talán még van ilyen.
2011. júl. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Skóciában nem talán. Ott ingyenes a felsőoktatás, dehát az nem Anglia. :S
2011. júl. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Jó nem Anglia, ennek ellenére United Kingdom, angolul beszélnek ott is...
2011. júl. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Persze, csak azért mondtam, mert a Kérdező Angliát kért. És azért különbözik is egy kicsit a két ország.
2011. júl. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Először is: ingyenes oktatás nincs!

Magyarországon sincs.


Olyan van, hogy nem te fizeted, hanem az adófizető állampolgárok.


Az Egyesült Királyság, amire gondolsz, 4 tagállama közül egyikben sem ingyenes az oktatás.Hasonló meggondolásból, mint máshol.


A magyar érettségit ugyanúgy elfogadják, mint a magyar egyetemek, mivel mindkettő ország az EU része.


Évekig kb 3000 angol Font körül volt a tandíj egy évre Angliában, ami évről évre nőtt az inflációval.


A konzervatív kormány terve, hogy 7-8 ezer Font körülire emelik a tandíjat, ami két és félszeres emelkedés volna, az emberek legnagyobb örömére.


Válaszolva a kérdésedre, nem mindegy hogy melyik egyetemről van szó.

Vannak szakok, ahova nincs értelme felvételizni, de rengeteg az olyan , ahová van.


Az oktatás átlag színvonala fényévekkel magasabb, mint hazánkban.

2011. aug. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
33%

az oktatás színvonala :) A magyar oktatás sokkal jobb mint az angol kedves utolsó.. Itt élek ,tudom. Olyan buták a mostani angol fiatalok ,hogy az nem igaz.. általános iskolában nem tanulnak meg számolni rendesen, sem szorozni osztani semmi.. Középiskolában ezt a meg nem szerzett tudást gyakoroltatják.. eredménytelenül. Öcsém most kezdte kint a középsulit.. más feladatot kap mint az angolok mivel sokkal többet tud. Pedig öcsém 3-as volt matekból. A főiskolán meg ahova én járok.. a matek olyan mint az otthon 4-5-6.os:) Szóval tévesek az infóid. Az egyetemek sem annyira nehezek mint az otthoniak.

Viszont.. sok olyat is tanítanak amit otthon nem és kéne. De átlagban olyan alapismereteket nem tudnak az angol fiatalak ami elég fontos lenne..

2011. aug. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!