Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Most érettségiztem, nem...

Most érettségiztem, nem vettek fel;menjek külföldre dolgozni, nyelvet tanulni, vagy csináljak egy okj-t?

Figyelt kérdés

Nincs nagyon olyan okj ami érdekelne és 1 éves és nem is kapok érte pluszpontot, 2 évet viszont nem akarok az okj-val tölteni. A külföldi munkavállalás vonz, jó a nyelvérzékem, amit szeretnék fejleszteni, tapasztalatokat szerezni és kozmopolita egyéniség vagyok. Viszont egyke gyerek vagyok, nagyon szeretnek és féltenek a szüleim és nem hiszem hogy engednék hogy hosszabb időre menjek külföldre nélkülük.

Mit tegyek? Bírjam ki ezt az 1 évet míg újra felvételizek és csináljak okj-t? Vagy harcoljam ki hogy mehessek külföldre? (Főleg Olaszországba mennék.)

Ha tudsz külföldi munkalehetőséget, kérlek linkeld!

Köszönöm a válaszokat!!!


2011. aug. 4. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban jársz a külfölddel és a munkával, ha hazajössz kettős előny, tudsz egy nyelvet jól, és lesz pénzed, így nem kell se diákhitel se dolgozni az egyetem mellett. :)
2011. aug. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 skarma ***** válasza:
Jelentkezz külföldre önkéntesnek. Általában fizetnek mindent, csak segíts. És közben gyakorlod a nyelvet.
2011. aug. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Önkéntes munkán ált nem fizetik az utazást, csak szállást és néha ételt. De van ahol még kaját is magának kell inténi az embernek.

Miért pont olaszország? Beszélsz olaszul? Amúgy már felnőtt vagy, előbb-utóbb el kell fogadni ezt a szüleidnek is, szerintem soha nem árt világot látni, de ha még nem voltál hosszabb távon külföldön akkor lehet h "ijesztően" hangzik, de sok új élménnyel gazdagodnál.

2011. aug. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A gimiben a 2.nyelvem az olasz volt. Nagyon megszerettem az olasz kultúrát és embereket is (voltam néhány alkalommal Olaszországban). Nem nekem tűnik ijesztőnek, a szüleimnek.
2011. aug. 4. 19:28
 5/7 anonim ***** válasza:
én inkább a külföldi munkát választanám. Bár nagy áldozat elhagyni az otthonod, és később jóval nehezebb lesz egyetemre menned itthon, mert kiesel a ritmusból. + újra kell érettségizned, hogy több pontod legyen, ami még tanulást is igényel, ami külföldön nehezebb, mint itthon.
2011. aug. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Miért kellene újraérettségiznie? A 10 évvel ezelőtti érettségit is be lehet számíttatni, 1 évessel semmi gond nincs, nem tudom honnan vetted ezt.

Sokak mondják ezt a "kiesés" dolgot, h kiesel a ritmusból nem tudsz visszazökkenni. Nos én több évet kihagytam de nem volt ilyen gondom. Elszántság kérdése, bár lehet h az eleje nem könnyű, de sztem nincs extra probléma csak amíg újra megszokja vki.

2011. aug. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért kell újra érettségiznie, mert ha ezzel az érettségivel idén nem vették föl, akkor jövőre sem fogják, lévén csökkentik az államilag támogatott keretszámot, tehát valószínűleg még emelkednek is a ponthatárok.
2011. aug. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!