Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Bécsi Egyetem vagy Corvinus?

Bécsi Egyetem vagy Corvinus?

Figyelt kérdés
Melyik diplomával könnyebb elhelyezkedni külföldön (nem feltétlenül német nyelvterületen)?
2011. aug. 19. 20:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%

Bécs. A Corviusra jártam, most végeztem, és életem legszebb napja volt amikor a záróvizsgán megmondták a jegyeimet, és gratuláltak, mert tudtam, hogy többé a suli közelébe se kell mennem.

A diplomaosztóra se mentem el, azóta ott rohad a To-n a diplomám.

Utáltam odajárni, egy felfújt buborék a hírneve, ami ki fog pukkadni 1-2 éven belül.

A tanárok 70%-ban szarok, 30-35 évesek tanítanak, a diákok irritáló, sznob, felvágós, újgazdag, buta(!) divatmajmok, rengeteg a külföldi.A BCE a felvágásról szól, főleg a T-kar, a G-karról kicsit jobb a véleményem.

2011. aug. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ! én gazdasági vagy idegenforgalmi szakra szeretnék menni, csak azért félek, mert ausztriában minden jelentkezőt felvesznek egyetemre. ennek örülök, mert igy biztos a bejutás, de igy a hülyéket is felszveszik, hiszen nem esnek át semilyen rostán. ennek ellenére lehet színvonalas egy ausztriai egyetem/fősuli?
2011. aug. 19. 20:35
 3/15 anonim ***** válasza:
43%

G karon jobb a helyzet, a tanárok is, a színvonal is.


Bécsről meg tuti elinformáltad magad, ingyenes, de nem hinném, hogy mindenkit felvesznek.

A fél világ oda jelentkezne.

2011. aug. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
először én se hittem el, túl szép, hogy igaz legyen:) de csomó helyen utána olvastam és mindenhol azt írják, hogy mindenkit felvesznek. csak néhány szakon van felvételi vizsga (pszihológia, újságírás...)
2011. aug. 19. 20:44
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Ha G karos nappalis leszel akkor Erasmussal majd kimehetsz Bécsbe tanulni.

DE

Ha anyagilag megengedheted magadnak akkor menj Bécsbe.

DE

Tudnod kell, hogy itthon akkor pl olyan foglalkozást nem tudsz érdemileg megpályázni amihez szükséges számviteli tudás, mert nyilván az országspecifikus.

DE

Emiatt nem érdemes itthon maradni.

ÉS

Ne riasszon vissza, hogy sokakat felvesznek, MERT sokakat ki is szórnak, nem vicc, ennek is nézz utána.

A felvettek 30% végzi el kint az egyetemet.

Ott nem bejutni, bent maradni nehéz.


A Corvinus, az első válaszadónak igaza van a T karosok nagyon el vannak szállva maguktól, nem értem mire fel, mert a tudásuk kb semmit sem ér.

Volt egy mondás anno a GTK-n.

- T karos vagy?

- Ja nem, csak elbambultam!

:o)

Na de visszatérve, a G kar sztm jó, ott általában olyan emberek tanulnak akik akarnak is valamit kezdeni magukkal.

A HÖK-re nem számíts.

Az ÖCSI /Corvinusos diákcsoport, állítólag segítenek, de nem/ egy röhej, csak isznak, mint a kefekötő, mert persze apa finanszírozza.

Nagyon sok minden pofára megy és pénzre, nem vehetsz részt pályázatokon és munkacsoportokban ha nem iszod velük legalább hetente kétszer matt részegre magad és hagy ne soroljam.

Szóval a Corvinusnak tényleg csak a G kara jó, tapasztalatból mondom.

Bár engem ez a sok felfújt hólyag nem nagyon érdekelt soha, le kell oltani őket az első pillanatba és kész.

De az valóban nem normális, hogy Magyarország legjobbnak titulált egyeteme divatbemutatókról és IPOD villogtatásról szóljon.

2011. aug. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%
Én K-karos vagyok, és szeretem az egyetemet, nálunk sokan vannak vidékről, nem mondanám hogy annyira pénzes a társaság, és egyáltalán nem sznob. Sötéteket is elég ritkán találni, vagy az elején kibuknak. Szerintem felesleges általánosítani, minden egyetemen megtalálható az a réteg, amit ti leírtok, esetleg a Corvinuson egy kicsit szélesebb.
2011. aug. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

"csak azért félek, mert ausztriában minden jelentkezőt felvesznek egyetemre. ennek örülök, mert igy biztos a bejutás, de igy a hülyéket is felszveszik, hiszen nem esnek át semilyen rostán. "


Már megbocsáss, de itthon milyen rostán esel át? Hol kell felvételit írnod? Mióta baj az, hogy bekerülni könnyebb, de bent maradni nehezebb? Nem így a logikus, hogy megkapod az esélyt, de alapvetően a tudásodból fogsz megélni és ha nem tanulsz repülsz?


Szerintem bízz magadban, és dolgozz azon, hogy jó eredménnyel végezz. Hülyék mindenhol vannak, a magyar felsőoktatásban főleg, csak sokan még így is diplomát szereznek. Tehát ez sem igazi rosta, hogy valaki egyetemet végzett, mondom ezt szintén egyetemistaként.


Továbbá az ilyen külföldön tanulós lehetőségeket ki kell használni, később nagyon jó döntésnek fogod tartani. Még akkor is, ha később itt, Magyarországon helyezkedsz el. Egyszerűen ki ne akarna egy nálunk fejlettebb országban tanulni, ezzel kitágítva a későbbi lehetőségeit?


Az erasmus is jó, csak az fél vagy max egy évre szól. Nem mondom, nyelvtanulásnak páratlan, de kint végezni egészen más. Nem is értem min gondolkozol Corvinus vagy Bécs. Szerintem nem kérdés...

2011. aug. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

21:34.

szín igaz!

Kérdező, mindenképpen rá hallgass, mert ő mondja a frankót.


Bécs egyértelműen jobb, higgy nekünk.

Nem mellesleg frankón megtanulsz németül.

2011. aug. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

22:57

igen sajnos szín igaz

és abban igazad van hogy némely fejben olyan homály van, hogy felfoghatatlan, hogy maradt eddig életben


a lentiek, mind megtörtént, általam tapasztalt jelenségek, álljanak itt mementoként


T-karos leányzó azzal borzolta a kedélyeket a büfében március 15-hez közeledvén, hogy milyen nagyszerű lenne ha az ÖCSI szervezne egy csendes felvonulást a forradalom helyszínein, indulhatnánk a Terror házától ahol KIROBBANT!!!

Double facepalm!!


Szintén büfé, vizsga előtt, hogy hogy nem odakeveredett egy fiatalember az asztalhoz, máshol nem volt hely.

Az egyik csoporttársammal a rendszerváltás társadalmi változásait próbáltuk még utoljára összegezni vizsga előtt összegezni.

Mondtam a csoporttársamnak, hogy a társadalmi költségeket ne hagyja ki bármit is húz, mert ezen szeret lovagolni a szociológia tanár./G karon is kell/illik/tanulni./

Mire a srác közbe szólt, hogy mekkora mázli, hogy neki nem kell mélyebb matematikai számításokat végeznie mindenféle társadalmi költségekről.

:o) Egyem meg a drága szívét, őt sem az eszéért fogják ellopni.Kommunikáció szakos volt, ők a nagy kedvenceim.


Ha valaki általánosba suliújságot szerkesztett akkor már elhiszi, hogy ő bizony újságíró, állandóan mászkálnak a TV2 RTL és társaihoz gyakornoknak, mindemellett beszédhibásak, nem tudnak elmondani három összetett mondatot.

Hány komoly politikai vagy gazdasági esetleg tényfeltáró újságírót ismertek aki kommunikáció szakon végzett?Egyet sem, ők jogászok, gazdasági szakemberek vagy bölcsészek.

A komm szakosok írják ezeket a remekbe szabott cikkeket, hogy Anettka asztrológus lett.

Őszintén ki nem sz@rja le Anettkát?


De pl turizmusszakosokat is láttam már vizsga előtt a magyar megyeszékhelyeket magolni /általános iskolai anyag/


Volt akinek Zalaegerszeget sikerült a Duna Tisza közé belőni /nem vicc!/


De hogy ne csak a diákokat jellemezzem, vannak a T-karon is olyanok akik tanulni járnak be és sokszor panaszkodnak, hogy a tanár késik vagy beküldi valamelyik csicskáját aztán a 30-35 éves férfi tanároknál érdemes combot villantani a vizsgán és akkor nem érdekes hogy sötét vagy át fogsz menni.

Nem egy T-karos tanárt láttam már a városban kávézgatni egy jobb karosszériájú diákkal.

Az ő élete, nem érdekel, de akkor az aki ott tanulni akar adjuk már meg a lehetőséget.


Szóval higgy nekem nem minden arany ami fénylik.

A K és a G karon kivűl szerintem nem érdemes a Corvinust választani, mert a többi kar színvonala az IBS-el vetekszik csak olcsóbb ergo semmit nem ér.


Ha ma valaki kijelenti, hogy a Corvinus diploma ér valamit az max a K és a G karról beszélhet de a többi karon sok a Taigetosz pozitív.:o(

2011. aug. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
92%
Becsben valoban bennmaradni nehezebb, mint bekerulni, de ha sikerul elvegezned, lenyegesen jobban cseng mint barmelyik magyar egyetem neve.
2011. aug. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!