Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Manapság mi szükséges ahhoz,...

Manapság mi szükséges ahhoz, hogy felvegyenek az orvosi egyetemre?

Figyelt kérdés

Gimnazista vagyok, emelt szintű érettségit fogok tenni egy-két év múlva biológiából (biosz-szakos gimi,heti 4-5 óra), kémiából és nyelvvizsgázni fogok emelt szinten minimum egy nyelvből.


A jegyeim átlagosan elég jók, félévkor osztályelső voltam egy 4,5-ös átlaggal. Nem vagyok stréber ugyanis soha az életben nem tanulok itthon semmit :) Csak amit órán hallok, azt fel tudom eleveníteni.


Olyasmit hallottam, hogy 430 pont felett kell lennie a pontoknak, ezért aztán plusz tárgyból szeretnék majd érettségizni és én a földrajzra gondoltam, ugyanis az csak két éves anyag. Ha több tárgyból érettségizem, mint ami kötelező (feltéve hogy lehet ilyet), akkor az sikeres érettségi esetén plusz pontokat jelent?


Milyen szintű követelmény kell az orvosi egyetemhez (Pl. ponthatár), és van-e esélyem bejutni?


2011. febr. 25. 05:38
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Orvosira bejutáshoz valóban 430 pont felé kell jutni. A biológia emelt érettségi kötelező. A fizika vagy kémia lehet a másik, amiből elfogadják az emeltet, más tárgyat nem. Tehát földrajz emelt érettségire nem adnak +pontot.

Ha később érettségizel (nem most), akkor már a 400+100 pontos rendszerben leszel.

Vagyis tanulmányaid alapján 400 pontot kaphatsz, többletpontra max. 100 pontot. Ez azt jelenti, hogy egy darab emelt érettségire 50 pont kapható. Orvosi esetén a biosz emeltre automatikusan 50-et kapsz, fizika vagy kémia emeltre mehet a másik 50 (rád van bízva, hogy fizika vagy kémia). Középfokú nyelvvizsgára (emelt érettségi 60%-tól annak számít) is jár többletpont, de jóval 50 alatt.

Írok egy ideális számolást a 435 pont megszerzésére:

biosz emelt miatt: 50 pont

kémia emelt miatt: 50 pont

kémia érettségi: 90% = 180 pont

biológia érettségi: 78% = 156 pont

Összes megszerzett pont: 436 pont


A felvi.hu oldalon van egy felvételi kalkulátor, amivel lehet tanulmányi pontokat is számolni (év végi jegyeket beszámítani), de az még a mostani felvételi pontszámítással "dolgozik".


Az emelt nyelvi érettségit mindenképpen csináld meg, egyszerűbb lesz a diplomaszerzés.

2011. febr. 25. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Ha több tárgyból érettségizem, mint ami kötelező (feltéve hogy lehet ilyet), akkor az sikeres érettségi esetén plusz pontokat jelent?"


- Nem. Ha már annyi pontot elérsz a két felvételi tárggyal (ami valószínűleg biológia és kémia lesz), a kutyát nem fogja érdekelni a földrajz érettségid. Nyelvvizsgára lesz szükséged.

2011. febr. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kis kiegészítés az előbbiekhez: nem kötelező biológiából emelt szintű, ahnem a két tárgyból kell az egyiknek emeltnek lennie. (tehát lehetne akár a kémia, vagy a fizikai is) Más kérdés, hogy erősen ajánlott, mert úgyis szükséged lesz rá.
2011. febr. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Földrajzból teljesen felesleges érettségit csinálni, ugyanis így is két "választható érettségid" lesz, és bőven elég azokra készülni. Én inkább a kémia emeltet ajánlom, mert az orvosin az első féléves anyag szinte egy az egyben az emelt kémia érettségi tananyaga, így előny azokkal szemben, akik bioszból csináltak emeltet (én bioszból emelteztem, kémiából nem, és kitörölhettem a fenekem az emelt biosz tudással, míg az emelt kémia igencsak jól jött volna). De a legjobb, ha két emeltet csinálsz, hogy megkapd a max pluszpontot (bioszból és kémiából). A nyelvvizsga jól jön, de arra lehet itt is készülni (fel lehet venni nyelvvizsga előkészítő tárgyakat sok nyelvből). Az érettségi tárgyakból jobban jársz, ha 5-ös vagy, ugyanis csak a duplázásra támaszkodni nem túl szerencsés (ha pont az érettségi napján van rossz napod, akkor rosszabb lesz, és úszott a felvételi...). Ha SOTE-s akarsz lenni, akkor legalább 440, vagy 450 pontot kéne összeszedned (nekem csak 438 volt, és végigizgultam az utolsó hónapot, hogy vajon elég lesz-e). Viszont jó ha hozzászoksz a s*ggelős tanuláshoz, mert itt NAGYON sokat kell görnyedni a könyv felett, mert hatalmas mennyiségű az anyag.
2011. febr. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!