Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Amerikába szeretnék egyetemre...

Amerikába szeretnék egyetemre menni, így sikerülhet?

Figyelt kérdés
Elsős vagyok gimnáziumban ,de vegyetek komolyan mert én erről már évek óta gyűjtöm az információkat ,nem azért mert az amerikai filmekben láttam, hogy milyen király...szóval salynos a németet nagyobb óraszámban tanulom az angolt csak heti 3 órában.meg még gimi elött két éve tanultam,és nyáron elkezdek angoltanárhoz járni,így meg fogok tanulni olyan szintén angolul hogy ott járhassak egyetemre?A Columbia University érdekelne.És a másik kérdésem az osztondj vagy valamilyen támogatás mert nem vagyunk szegények de azért annyira nem állunk jól hogy a szüleim a teljes tandíjat kifizessék.Meg azt nem tudom hogy van e rá lehetőség hogy ott dolgozzák egyetem mellett szóval van e olyan vízum mert ugye kajara lakásra kell költeni..
2011. dec. 22. 14:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Van fogalmad milyen túljelentkezés van pld a New York egyetemre?Most kezdesz komolyan angolt tanulni? Nem késő már? Dehogynem.És ki adna ösztöndíjat?Én a Tuftson végeztem de Magyar Népköztársasági ösztöndíjjal.Igaz több évtizede.Ahhoz nagyon kíválónak kell lenni minden álmodozás nélkül és nem azért mert menő hanem mert nagyon értesz és érzéked van valamihez.
2011. dec. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nemtudom ..4 évem van,lehet hogy tényleg kevés.egy nyarat majd angol nyelvterületen szeretnék tölteni cserediakkent szóval mindent próbálok megtenni,tudom ,hogy nagy dolog ez az egész de próbálom megvalósítani.
2011. dec. 22. 15:03
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem Amerikáról nyugodtan mondj le, több ok szól ellene, mint mellette. Egyrészt a nagy és híres egyetemekre tényleg hatalmas a túljelentkezés, iszonyatosan nehéz bejutni, az angol nyelvtudást pedig nagyon megkövetelik.

A tandíj az európai tandíjak többszöröse, ráadásul a kiutazás sem olcsó mulatság. Arról nem is beszélve, hogy a szeretteid sem láthatnád túl gyakran.

Ha mindenképpen külföldre akarsz menni, akkor menj Nyugat-Európába, ott egy csomó helyen nincs is tandíj és rengeteg tárgyat tudsz angolul tanulni. Ilyen például Írország, Svédország, Norvégia, Finnország, Dánia stb. Nagy-Britanniában elég magasra emelték a tandíjat, de ennek a törlesztését csak akkor kell elkezdeni, ha bizonyos összeget már saját magad megkeresel. Európának még az is az előnye, hogy a Lisszaboni Szerződés kötelezi az összes EU-tagállamot, hogy fogadják el a magyar érettségit felsőoktatásba való jelentkezés esetén, így külön felvételizni nem kell és szabadon lehet munkát is vállalni, nem kell vízummal vagy tartózkodási engedéllyel szenvedni.

2011. dec. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy TOEFl és SAT vizsgát is tenned kell. A SAT ugye az amerikai érettségi, a TOEFL meg egy elég drága nyelvvizsga, amit minden külfölditől kérnek. Én a helyedben gimi alatt mennék ki cserediákként, nekem volt nem is egy ismerősöm, persze pénzesek. Kb. 1,5-2 millába került (nem tudom hogy fél vagy 1 év). Guglizd le az American Cornert, lépj kapcsolatba velük, ők tudnak segíteni "mindenben". Kijárni kint egy egyetemet szerintem tényleg kb. egy álom, de pl. van lehetőség ösztöndíjra itthonról is, ilyenre is volt példa nálunk angol szakról San Diego-ba. A magas költségek miatt nem volt nagy a versengés. Az Erasmust is szinte az emberhez vágják bizonyos szakokon pont azért, mert kevesen tudják vállalni a költségeket, mert amit adnak, az nem elég
2011. dec. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A másik ország ami érdekel az Anglia,de az is lehet hogy ott elvégzem az egyetemet és majd azzal a diplomával megyek ki Amerikába vagy ha nagyon fog tetszeni az ország akkor maradok.Tudom hogy a magyar egyetemeken van rengeteg ilyen ösztöndíj , de nekem nem az a célom hogy megnézzem az ország nevezetességeit hanem én ott szeretnék élni(talán örökre).
2011. dec. 23. 13:40
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Amerika nem egyenlő az USA-val, valamint az sem egészen világos, hogy a "sajnos" szót miért ly-al írtad?

No mind1.

Kérdésedre válaszolva hát olyan konkrét ösztöndíj nincsen, hogy kiváló érettségi végett irány az egyetem az USA-ban. Ott is meg kell írnod a felvételit és ha sikerül egy bizonyos határ felé teljesítened akkor esetleg kapsz. De! Először is nem támogatják az egész tandíjad, mert külföldi vagy. Én a helyedben inkább itthon kezdeném el az egyetemet és az egyetemi éveid alatt mennék ki, mert olyat lehet. Illetve amit az angollal kapcsolatban mindenképpen érdemes tudnod ez a már korábbiak által leírt TOEFL nyelvvizsga. Nagyon színvonalas, és egy kicsit drága, de ha ilyened van , akkor tudsz angolul. Természetesen felsőfok kell és egy elég durva tudás kell ahhoz, hogy ezt teljesítsd.

Én azt mondom, hogy nektek ez az egyetemem elég sokba kerülhet majd, ösztöndíjra ne számíts, mert csakúgy nem fognak egy külföldit támogatni, ahhoz az kell, hogy éveken át európai szintű versenyeken vegyél részt eredményesen, és hasonlók. Tehát tényleg tehetség kell. Plusz ott egész más a lakhatás, megélhetés mint itt. Szerintem ezt így felejtsd el, ha nem vagytok annyira eleresztve pénzügyileg.

2011. dec. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A tevkepzetekkel szemben az amberikai egyetemeken, legfokeppen maganegyetemeken kaphatsz mindenre kiterjedo osztondijat akkor isl, ha kulfoldi vagy. Nehez, sot, irgalmatlanul nehe ezt elerni, de nem lehetetlen.


Abban viszoint tokeletesen igaza van az elottem szolonak, hogy magasan felsofok folotti szint kell mind a TOEFL-hez, mint az IELTS-hez.


A Columbia elvileg talan need blind, azaz a korulmenyeidet nezik, nem az allampolgarsagodat, de a Columbia egyszersmint vilagszinten top 10 egyetem is, Borostyan liga, stb, olyan 9% koruli felveteli rataval.


A kotelezo teszeteken tul kistrillio, csillio extra CV reszt kell felmutatni: versenyek, sport, tarsasagi tagsagok, vezetoi kepesseg, esatobbi..


Nem lehetetlen, de ahogy irtam, iszonyatosan nehez.

2011. dec. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Angliában is most akarnak tandíjat emelni, alsó hangon 3000 font egy tanév (igen, azt hiszem tanév, nem szemeszter). A megélhetésre pedig szerintem heti kb. 100-150 fonttal kell számolni, bár nem ismerem a kollégiumok árait, helyeit.

Tényleg érdekelne mit jelent számodra, hogy nem vagytok túl gazdagok :)

2011. dec. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Angliában van állami hitel de szerintem ezt már valaki írta is.
2011. dec. 26. 14:23
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, van hitel, a tandíj viszont már 9000 font/év és a koli kb 90-100 fonttól kezdődik/hét, úgyhogy inkább ajánlom Skóciát, ahol nem kell tandíjat fizetni:)
2011. dec. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!