Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Sikerülhet? A Művészeti...

Sikerülhet? A Művészeti Egyetemre szeretnék majd felvételizni, úgy, hogy most kezdeném a rajzot.

Figyelt kérdés
Előtte megcsinálnék egy 2 éves OKJs képzést. Tehát 3 év múlva felvételiznék kb. Ennyi idő alatt fel tudnék rá készülni? Eddig nagyon hanyagoltam a rajzolást, az egyetlen dolgot, amihez tehetségem van. Most éledt fel bennem újra. Talán mert minden mással kudarcot vallottam.
2011. nov. 8. 16:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne vegyél rá mérget. Függ a tehetségedtől, attól, hogy mennyit gyakorolsz (anatómiát alaposan tudni kell), illetve olyan technikákat, ami a szakhoz kell (például grafikához sokszorosító grafika). Attól is függ, hová szeretnél felvételizni. A Pécsi azt hiszem könnyebb, mint az MKE.


Sok gyakorlással persze minden elérhető.

Sok sikert! :)

2011. nov. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A Képzőművészetire, ha csak nem vagy született tehetség, akinek gyakorolni sem kell, hogy ontsa magából a kiváló rajzokat, akkor gyakorlatilag esélytelen.


Képi ábrázolás szakos vagyok vidéken, egy csomó csoporttársam először (több évnyi művészeti gimi és egyéb specializációk után) ide jelentkezett, majd innen első évben kettőt (!), második évben senkit, harmadik évben még egy embert vettek oda fel. És ide sem egyszerű bejutni, bár nem lehetetlen. Először ezeket próbáld. Van Kaposváron, Szegeden, Egerben, Szombathelyen, Pécsen csak festészetet tanítanak, képgrafikát nem.

2011. nov. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!