Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen lehetőségek vannak...

Milyen lehetőségek vannak külföldön, ha nem tudjuk finanszírozni az egyetemet?

Figyelt kérdés
Még van egy évem érettségiig és mindenképp menni szeretnék egyetemre. Ösztöndíjat céloznék meg,elég jó tanuló vagyok és felsőfokon beszélek angolul. A pszichológia és kereskedelem érdekelne, viszont az egyetemek, amiket néztem mind méregdrága. Szívesen tanulnék itthon is, de láttam a drasztikus csökkenést a felvettek számán és nem akarom a szerencsére bízni. Esetleg tudtok olyan angol oktatású egyetemet, ahol ösztöndíjjal, nem milliós költségekkel tudnék tanulni pszichológiát/kereskedelmet? A válaszokat előre is köszönöm!
2012. jan. 5. 20:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem bántásból mondom, de csak azért mert jó tanuló vagy és tudsz angolul, az még kevés azért, hogy olyan ösztöndíjat találj, ami finanszírozza a te külföldi tanulmányaidat. Ennyi erővel minden 5. ember mehetne Angliába...
2012. jan. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy ez a minimum, hogy labdába rúghassak. Mire gondoltál, mire lenne még szükség? Közmunka? Kapcsolatok?
2012. jan. 5. 21:14
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt ismerosom,aki nem csak Angliaba,de Amerikaba is kijutott(Princeton)es alltak neki, de meg o is csak mesterkepzesben mehetett,addig penzt gyujtott a mindennapokra. Es o diakolimpias volt fizikabol meg matekbol,elso helyezett. Valamint ezen kivul meg neki is kellettek kapcsolatok,egy tanara ismert egy princetonos tanart,es igy indult el. Szoval valami ilyesmire lenne neked is szukseged, de mivel az alapkepzest meg o se latta eselyesnek,szerintem kb 0-val egyenlo az eselyed,ezt nem banatasbol irtam,csak a tisztanlatas vegett.
2012. jan. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de pénz nélkül semmi esély. Ráadásul külföldön a tandíj mellett koleszt vagy bérelt lakást is kellene biztosítanod magadnak mellette, ami még plusz költség (főleg nagyvárosokban, mint pl. London vagy egyéb angol metropoliszok). Főleg az olyan nagyon keresett, népszerű szakirányok, mint a pszichológia és a kereskedelem, nos, ezek terén nagyon magas a tandíj (és nem csak angol nyelvű országokban). Ha jó tanuló vagy (és nyilván az vagy, ha egyáltalán a külföld megfordult a fejedben), akkor biztosan felvesznek egy itthoni jó egyetemre is. Utána pedig, két sikeres félév után, megpályázhatsz külföldi egyetemek által kínált féléveket is, az Erasmus program keretében például.


Amúgy két gimis volt évfolyamtársamról tudom, hogy Angliba mentek ki egyetemre, mégpedig Stirlingbe (Skócia), a Stirling University-re. Nem hiszem, hogy milliókat fizettek, hiszen abszolút "normális" emberek voltak, nem hiszem, hogy a pénz annyira felvetette volna őket. Itt van a Stirling Uni honlapja, ha érdekel: [link]

2012. jan. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok,azt elfelejtettem,hogy a legtobb orszagban nem ismerik a kollegium fogalmat,tehat inkabb lakasban gondolkodj,en is kulfoldon tanulok.
2012. jan. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tolem nyugodtan kerdezhetsz, en az alapkepzest kezdtem kint, viszont engem tudnak tamogatni. En nem voltam egy topp tanulo, de a felvetelire osszekaptam magam.
2012. jan. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

EU allampolgarkent a brit allamtol teljes koru kolcsont kaphatsz, elvileg. Ez rendkivul kedvezo feltetelu, nezz utanna. Osztondijat is hozzadvaghatnak az egyetemek, de ez ritkabb, sot, nagyon ritka, es inkabb a csucs intezmenyek sajatja.


"angol oktatasu egyetem"


Esetleg Nagy Britanniaban? :D

2012. jan. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak egy dolgot mondok duálképzés ha érdekel mi az írj és elmondom szívesen. Egy nagyon jó lehetőség.
2012. jan. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!