Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Te kulfoldot valasztanad...

Te kulfoldot valasztanad ilyen feltetelek mellett?

Figyelt kérdés

Rokonoknal tudnek lakni, a tobbit pedig fizetik a szuleim. A gond csak az,hogy egy olyan nyelvrol van szo, amit nem beszelek, ezert 1 vagy 2 evet kihagynak,de ugy,hogy kozben ott jarok tanfolyamra,tehat ra lennek kenyszeritve a tanulasra.


A gond,hogy mar egyszer valtottam szakot,most biztos vagyok magamban,de mar 23 vagyok, 6 eves a szakom,es meg 1 rosszabb esetben 2 ev jon ra. Ez igy eleg huzosnak hangzik. Az orszag fejlettebb, mint Magyarorszag sokkal, egy gazdag orszag,viszont sose vagytam oda, inkabb mas fele mennek szivem szerint. De ez van,vagy Magyarorszag. Ahol roghozkotnek es/vagy tandijhoz is. A rokonok azert fontosak,mert havi 300 ezret nem tudnek alberletre kolteni(eszaki orszag),viszont naluk kapnek egy szobat. Gondolom mindenki erzi,hogy nem a legkenyelmesebb megoldas,mert valoszinuleg ugy fogom magam erezni,mint egy "betolakodo", de ha kell harcolok a celjaimert. Az meg fontos,hogyha most nem valtozotak volna ennyire a felsooktatasi torvenyek,akkor tuti,hogy maradok. Az egyetem elvileg rangosabb,mint az itteni,ha a listakat nezem, viszont akkor gyakorlatilag ujra kell kezdenem az egesz eletem a nullarol. Nem mintha itt olyan nagy dolgokat ertem volna el,csak olyan furan erzem magam,hogy kimegyek a nagy semmi nelkul,mert nyilvan egyszerubb kulfoldon uj eletet kezdeni,ha van mar nyelvtudasod es szakmad. Igy meg majd jon minden sokkhataskent. Egyebkent eddig 1x voltam eletemben kulfoldon,ugyhogy nalam aztan tenyleg sokk lesz.


2012. jan. 9. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Pont most írta valaki pár napja, hogy külföldön végzett orvosokat itthon nem alkalmaznak. Egyszerűen nem kapnak állást itthon. De ha nem akarsz hazajönni, akkor szerintem húzz el innen amilyen gyorsan csak tudsz.


(gondolom orvosira mész mivel az az egyetlen szak ami 6 éves...)

2012. jan. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen. A rokonok meg a nyelv miatt dilemmazom. Nem az a kerdes megtudom e tanulni,mert abban nem ketelkedem,csak most megint 1 vagy 2 ev kieses...na meg a kenyelem az nem lesz olyan,mint otthon. Nem art a kisimult idegrendszer az orvosihoz,ha a batyambol indulok ki. Ugy ertem,hogy otthon mindent megkapott es csak tanulnia kellett,lehet ugy hangzik,hogy lusta vagyok, de meg vegyeszmernoki mellett is alig ertem magam utol. Nem volt a tanulassal sose gondom,inkabb azzal,hogy sose tudtam ugy beosztani az idom,hogy masra is maradjon. Mar pedig ha elmegyek muszaj lesz. Kicsit hulyen is hangzik,hogy 1 vagy 2 evig nyelvet tanulok,olyan bele a vakvilagba dolog. Vagy nem igy latjatok?
2012. jan. 9. 19:03
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha most állnék felvételi előtt, és lenne lehetőségem, én nem itt végezném az egyetemet, az tuti.

Ne kössön engem senki sehová.


De azt én is mondom, hogy ha külföldön végzel, Mo-n NEM fognak alkalmazni a diplomáddal akkor se, ha rangosabb egyetem, mint a magyar!

2012. jan. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Így is kimennék:)
2012. jan. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha vegyészmérnöknek tanultál, akkor azért valamivel könnyebb lesz az első 1-2 év. Kivéve persze hogy nem beszéled a nyelvet.

Szerintem 2 év túl sok nyelvtanulásra. Költözz ki, egy évig intenzíven (heti 4-5 napot) tanulj nyelvet, persze nem "magadtól", hanem rendes anyanyelvi tanártól, egy év alatt simán belerázódsz. Aztán pedig irány az egyetem!

2012. jan. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én húznék a bélbe! 1-2 év kiesés? naés?? utána jól fogsz élni! VÁLLALD BE!


2 év amúgy szerintem is sok, 1 év, egy ottani igazi tanárral (ugye amellett, hogy ott élsz) bőven sok.


nem kapsz állást utána itthon? kit érdekel?! nagy büntetés, hogy egy olyan országban kell élned/dolgoznod, ahol meg is fizetik azt, amit csinálsz..


merre mész amúgy, ha nem vagyok indiszkrét?

2012. jan. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj ki és hagyj ki 1-2 évet a nyelvtanulásra, bár ha a nulláról kezded, akkor nagyon össze kell kapnod magad, hacsak nem vagy egy nyelvzseni, azért 1-2 év alatt kurv@ nehéz eljutni a nulláról egyetemi szintre. -_-
2012. jan. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Na,most beszeltem unokatesommal,elmondasa szerint fel evem van:D, mert utana mar biologiat kell hallgatnom,hogy felvegyenek ra fel ev mulva az egyetemre,hat ez fasza.:D De azzal nyugtat,hogy a nyelvet kozben is tudom tanulni. Azt mondta,ha most 1 evet hagyok ki az valojaban 2.5 lesz,mert ugye evente 2 szemeszter van,de csak minden 2. szemeszterben lehet orvosira menni. Egyebkent Finnorszag, unokatesoim felig magyarok,felig finnek,de magyarul csak keveset tudnak,igy tobbnyire angolul kommunikalunk. Az orszag nem igazan tetszik,a nyelv se,de azert bizakodom,ha ez kell ahhoz,hogy orvos lehessek...Kicsit elvetemultnek tunik elsore,en is parazom,foleg,hogy nehez nyelv,hat megfontolando. Viszont ha megyek,akkor lassan repjegyet kellene foglalnom. Na,most adjatok tanacsot! 2 helyre semmikepp se akarok jelentkezni,vagy ide megyek,es akkor mindenaron,vagy oda,es ugyanez igaz, viszont 2.5 ev rohadt sok,ezert muszaj leszek most, 1.5ev mulva bejutni,ahhoz meg fel ev mulva mar olyan szinten kell lennem a nyelvbol,hogy jarhassak ilyen biologia eloadasra,amit mondott a rokon.
2012. jan. 9. 22:08
 9/9 A kérdező kommentje:
Tajekoztatas: Jovoheten repulok,ma reggel beszeltuk meg a szulokkel.:) Es akkor mar ott is maradok.
2012. jan. 10. 07:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!