Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kolesz, vagy albérlet? Melyike...

Kolesz, vagy albérlet? Melyiket választanád az adott feltételek mellet?

Figyelt kérdés

Nem tudunk döntésre jutni,napok óta filózunk a dolgon.Szinte óránként változik a véleményünk.

Kolesz:2 van,nem tudom melyikbe vennének be,leírom a mindkettőt.

1.Két ágyas szobák,4 személyre jut egy fürdő.Ez 18000Ft körül van havonta.

2.Három ágyas szobák,és folyosónként van fürdő (na ebbe a koleszba semmiképp sem szeretnék menni,de hát nem én döntöm el,hova vesznek be,viszont ez csak 14000Ft)

Az albérlet amit kinéztünk 2 szobás,és hárman laknánk benne.Nekem osztoznom kéne valakivel a szobán,de elég tágas,és függönnyel elválasztanánk.Van konyha,étkező,fürdő,és havonta olyan 30 000Ft lenne.Nagyon közel van az egyetemhez pár perc gyalog.A koleszok viszont messze vannak,így metróznom,vagy buszoznom kéne,így bérletet kellene vennem.

Ti melyiket választanátok?Érveket is írjatok!


2010. aug. 5. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Az albérleti díj mellett rezsi is van, ne felejtsd el!
2010. aug. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

én az albérletet választanám,azért mert a buszra és a metrőra a bérlet kb havonta ugyanannyira jönne ki mint a kolesz..

szóval 100x jobb az albérlet,és nem kell metróznod meg buszoznod,se korán kelned.:)

ja és még 1 jó dolog az albérletben:

nem kell 100 emberrel osztoznod egy fürdőn meg a wc-n

nem kapsz el gombát,fertőzéseket.:)

2010. aug. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rezsivel és mindennel együtt jönne ki ennyire.
2010. aug. 5. 18:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Én az albérletet választanám a helyedben, amennyiben ismered leendő szobatársad! Mert ott nem tudsz ám újat igényelni, ha nagyon rossz a kapcsolatotok:) Alkalmazkodni is más albérletben, mint koleszban, szerintem egyszerűbb.

A másik meg, ha óráid között 2 óra szünet van tegyük fel, mert nem tudtad máshogy felvenni őket, akkor koleszba nem ugorhatsz haza, mert mire odaérsz, indulhatsz is vissza. Ha az albi ilyen közel van, felugorhatsz pl ebédelni, és akkor nem a büfében kell még ételre is költeni egy ebédért, húzósabb áron. Ennek vannak ilyen vonzatai is, hogy a lakbér+rezsi hiába drágább, bérlet, mint írtad, nem kell, büfézni sem kell, és időben is jobban kijössz. Például 8-kor kezdődő órákra nem 7:15kor indulsz majd, hanem 7:50kor. És ez a fél óra reggel áldás:) Főleg ha a busz beragad a dugóba.

2010. aug. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
30%

Én elsőre a koleszt választanám. Próbáltam már mindkettőt, a kolesz nagy előnye, hogy együtt vagy a sulitársaiddal -> közös tanulások, bulik, nagy társasági élet. Jó az albérlet is, de egész más életet jelent. Például szívás télen a rezsi, nem alakítod kedvedre (koliban nem nagyon szoktak szólni, ha mondjuk felfúrsz egy polcot), takarítani kell az egészet. Főzni úgysem fogsz otthon, szóval ez a "hazaugrasz ebédelni" sántít egy kicsit, jelenleg albérletezem (mivel a párom nem egyetemista és együtt akartunk élni), de egyáltalán nem szokott itthon főtt kaja lenni.

Koleszban egy perc jegyzetet szerezni, minden infó jön azonnal, és a felsőbbévesektől rengeteg hasznos infót kapsz. Na meg azt a havi plusz 15-20 ezer forintot tudod másra is költeni. Igen, annyit, mert a bérletet úgyis meg fogod venni, mert 10 jegy ára a diákbérlet, ergo már csak akkor is megéri, ha csak a hétvégi hazautakat számolod (valahogy a pályaudvarra ki kell jutni), meg azt, hogy kb bárhová mész, bkv-t fogsz használni.

Szóval anyagilag is, és a suli szempontjából is sokkal jobb a koli, az szerintem hülyeség, hogy a fürdőben mit kapsz el, öt évig voltam kollégista (egy időben gimiben is), de soha semi bajom nem lett így. Lett viszont rengeteg barátom, amit az albérlet nem adott volna meg.

2010. aug. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
KOLESZ!!!! sok-sok hasonló korúval lennél együtt. Nem is drága így, bár nemtudom az étkezés benne van-é. Mert nekem uennyi kajával. A Közösség jó dolog!! Ráadásul ha bérletet veszel, másfelé is tudsz járkálni/bulizni :D pár perc gyaloglás meg mozgás szempontjából semmi. Akkor inkább irány a buszmegálló (: én nagyon szeretem a koleszban élést.
2010. aug. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!