Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Még nincs középfokú nyelvvizsg...

Még nincs középfokú nyelvvizsgám, de készülök rá. Jót tesz, ha ilyenkor a sorozatokat angol nyelven magyar felirattal nézed, vagy semmit sem ér?

Figyelt kérdés
2010. júl. 28. 00:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem az angol felirat hasznosabb, akkor egyrészt tényleg az angol szövegre figyelsz, másrészt nem zavarnak meg a fordítás szükségszerű "ferdítései". Az sem mindegy, milyen sorozat, a legjobbak erre a célra szerintem a sitcomok (szituációs vígjátékok, mint a Friends, a Two and a half men stb.), mert az epizódok rövidek, teljesen általános a szókincsük (szemben mondjuk egy nyomozós vagy orvosi sorozattal), természetes, élő beszédet hallhatsz bennük, és jó sok a szöveg, ugyanakkor a szituációk alapján elég jól érthető minden (és még jól is szórakozol :)). Igaz, a legtöbb ismert ilyen sorozat amerikai, tehát a kiejtése és nyelvezete is az, de középfokon nem olyan nagy baj, ha nem "vegytisztán" használod egyik vagy másik dialektust (nem is nagyon lehet).
2010. júl. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha felirat nélkül nézed, az nehéz és fáradságos, de nagyon gyorsan lehet fejlődni vele.


Ha angol felirattal nézed, az nagyon kicsit fejleszti a hallás utáni beszédértésedet.


Ha magyar felirattal nézed, az kb. ugyanennyit ér.


Szerintem időpocsékolás felirattal nézni az angol filmeket, ha hatékony akarsz lenni, felirat nélkül nézed, alaposan odafigyelsz, belenyugszol, hogy ez nem(csak) szórakozás, hanem kemény munka (is). Az eredmény hamar megjön.

2010. júl. 28. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!