Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A külföldi egyetemre járás...

A külföldi egyetemre járás csak pénz kérdés?

Figyelt kérdés
2012. jan. 12. 18:37
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
49%

(senkit ottani gyenge egyetemrol--javitas)

(egy darab negyese se volt evvegi jegyek kozott--javitas)

2012. jan. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Érdekes meglátás és nagyon jól összefoglaltad a pénz-tudás lényegét.


Én személy szerint még annyit tennék hozzá, hogy egy-egy egyetemere vagy országra jellemző az, hogy felvesznek egy éves Msc képzésre (pl. Hollandia) és aránylag elvégezhető úgy, hogy bár meg kell szakadni, de el lehet éldegélni 250ezer Ft-ból, amit - ha nem akarsz dolgozni - diákhitellel finanszírozni lehet. Ha ott vagy diák, kapsz állami hiteleket, amik fedezik a költségeid jó részét. A holland egyetemek közül pedig több benne van a világ 200 legjobbjában (VU, Maastricht, stb.).


Ausztriáról pedig annyit, hogy nem könnyűek az egyetemek, de ha a tudás megvan, akkor ingázhatsz Sopronból, Győrből, Mosonmagyaróvárról Bécsbe, vagy vállalhatsz diákmunkát.


Ezek a lehetőségek persze nem az általad is említett 1%-nak szólnak. Én sem vagyok benne az értelmiség első 1%-ába, de folyamatosan küzdök, tanulok, s így a legjobbak között vagyok, amelyek nem a jegyekben, hanem egyéb kompetenciában nyilvánulnak meg. Engem sem vennének fel a top egyetemekre, de ha benne van az első 200-ban, azzal már jól el lehet helyezkedni, s esetleg el lehet végezni egy olyan MBA-t, amely már a TOP20-50 közé tartozik.

2012. jan. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Igen.
2012. jan. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen pénz kérdés. Ausztriában pl nincs tandíj, csak a szállás kerülne pénzbe, ami mondjuk egy hazai egyetemnél is felmerülhet (koli, albérlet).
2012. jan. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Ha tudnal szoveget ertelmezni,akkor ra jonnel, hogy rolam es egy kozeli baratomrol irtam, es igy nem tennel fel ilyen buta kerdeseket, mert egyertelmu lenne szamodra. De, hogy te mit hiszel az a te dolgod,en/mi ezt tapasztaltuk,ha nem hiszed el, nem kell hozzaszolni, ennyi erovel ezen az oldalon semmit se lehetne elhinni,sot az eletben sem,mindenki azt mond amit akar.

En nem vadaskodom,mint te,nem gyanusitgatok, mert en tartom magam olyan intelligensnek,hogy egy nev nelkuli oldalon nincs ertelme se hazudni,se mast vadolni


Az,hogy te ezt gondolod,hogy a penz csak itthon nagy ur,azt jelenti,hogy nem eltel meg kulfoldon-na,de majd biztos leirod most,hogy igen, en nem ezt hiszem,ez meg az en dolgom,az irasod SZAMOMRA mindent elarul- attol,hogy itthon nem angyalok elnek nem jelenti azt,hogy mashol se,valoszinuleg tul fiatal vagy naiv vagy (engem nem erdekel melyik), de attol meg az elet igy megy. Kint is vannak szerencsetlenek,kint is vannak olyan "zsenik", akik egyetem kozelebe se jutnak, es ezen nem kell meglepodni. Az en szuleim se tanulhattak,mert enni se volt penzuk anno,aztan torekedtek a jobbra,es en most tanulhatok. Ilyen az elet. Nem fair? Ezt mindigis tudtuk, a protekcio mindenhol mindent megold,teljesen mind1,hogy a mucsarocsogi szakkozeprol,vagy a harvardrol van szo. Ezt en nem fogom neked reszletezni,mert hidegen hagy a velemenyed,en leirtam,hogy en es az ismeroseim mit tapasztaltunk.


Penz kerdesrol meg annyit,hogy szerinted ha valaki tandijra meg kedvezmenyt is kap,megis mibol fogja fenntartani magat? Elarulom az en egyetememen,meg a bolcsesz szakon se tud senki dolgozni,mert nem egy elte szinvonal,hogy elmegyunk mellette dolgozni. Igenis jogos,hogy elvarjak a felvetelizoktol azt,hogy eltartsak magukat, mindenkit nem fognak penzelni,plane nem egy kulfoldit. Az,hogy lepontoztatok titeket minosit, az igazsag fajdalmas dolog,de attol meg ez van. Lam-lam az az illeto,aki szinten kulfoldon tanul,elismerte,hogy igazam van,mert o mar erti a dolgokat,hisz belelat. Ezen az oldalon,ahogy olvasgatom a hozzaszolasokat, meg akik azt is irjak,hogy kulfoldon tanulnak, 99%-rol annyira biztos vagyok benne,hogy kamu,mint hogy itt ulok. Mert fogalmuk nincs az egesz rendszerrol es irogatnak. Ha te most elkezdened itt bizonygatni, hogy hova jarsz..megkimellek,ne tedd! En nem fogom elolvasni a kovetkezo hozzaszolasokat,mert erre nincs idom, meg nem is erdekel,elmondtam,amit tudok, hisz en a kerdezo kerdesere valaszoltam,te meg unintelligens modon elkezdtel velekedni egy hozzaszolasrol.

2012. jan. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
49%
Meg egyszer igy a tudatositas kedveert: Engem nem vettek fel protekcioval, a harvardos srac se a ket szep szemeert jutott be, de ismeros nelkul nem jutott volna az egyetem kozelebe se. A tudas itt mindig alap,azt sose kell leirni, ilyen szintu helyeken alap, viszont kevesen jutnak az egyetem kozelebe plane osztondijjal ismerosok rasegitese nelkul. Tehat ez nem ugy nez ki,hogy felvesznek egy hulye gyereket, de az persze szamomra se lenne meglepo, hogy valaki akar fele akkora tudassal is bekerul,persze roluk melyen hallgatunk,ok mindenutt ott vannak,igaz nagyon kevesen. Ha valakit tenyleg erdekel a tovabbtanulas,havonta egyszer tuti nezek gyakorit,privatban szivesen valaszolok. Most megyek tanulni,bar itt nincs kimondott vizsgaidoszak,egesz evben vizsgak vannak,ezen is lepodjunk meg,mert ilyenrol meg nem hallottunk...Na,de tanuljatok ez az amit mi atlag emberek megtehetunk! A tobbi meg mar vagy jon vagy nem.
2012. jan. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
49%
javitas: Nem protekcioval vettek fel.
2012. jan. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Kedves, hogy feltetelezed, naiv vagyok es fiatal, de kulonosebben egyik kategoriaba sem sorolnam magamat - persze lehetseges, hogy Te mondjuk 44 evesen jarsz egyetemre, ez esetben alairom, hatarozottan fiatalabb vagyok. Sokkal. Azonban amennyiben errol nincs szo, nem latom, mibol is fakad a kozepesen se burkolt lenezo hangnem...


A tajekoztatas kedveert; a vilag 5 legjobb egyetemenek egyiken diplomaztam, es szinten a legjobb 5 egyetem egyiken doktoralok. Semmifele protekciom nem volt, dacara annak, hogy Te feltetelezed: bar hatalmas tudas, kituni jegyek es fantasztikus versenyeredmenyek, esatobbi kell, (megjegyzem, ezt teljesen jol feltetelezed), azt is kiemeled, hogy protekcio nelkul nem megy. Pedig de, megy. Egyik egyetemre sem volt semmifele protekciom, nem ismertem senkit (PhD eseteben jovobeli temavezetommel nyilvan sokat konzultaltam, nabumm, de nem is talalkoztam vele elotte), publikacioknal se nyomott be senki.


Jopar eve elek "kulfoldon", es egy percig sem mondanam, hogy a protekcio az Egyesult Kiralysagban es az USA-ban semit nem er. Mert de, rengeteget szamithat, es szamit is, nagyon sokaknak. De aranyaiban messzemenokig nem annyira, mint Mo.-on, ahol mozdulni se lehet nelkule. Az a feltetelezes pedig, hogy protekcio nelkul nincs eselyed bekerulni a csucs egyetemekre, egyszeruen rohelyes. De, van eselyed bekerulni, nagyon is.


(Gondolom erre jon a "meg semmit nem lattal" jellegu ertekezes, amit kivancsian varok. Mindig imadom, amikor valaki, akinek soha nem volt szerencselye az iskolaimhoz elmondja nekem, hogy is mukodnek a dolgok felem.)

2012. jan. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
86%
A hetvennyolcassal vigyázni tessék, aki gyakran böngészi ezt a rovatot, az rengetegszer belefut, ugyanebbe a százalékba, ugyanebbe a stílusba, szövegtördelésbe stb. és hol skandináv, hol német, hol osztrák, hol román egyetemre jár, hol még nem is jár, csak fog stb. Roppant érdekes, én magam részéről minden válaszát erős fenntartásokkal kezelném.
2012. jan. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%
Meg mindig nem tudsz szoveget ertelmezni:),de biztos egy top egyetemre jarsz,ezen mar csak nevetni tudok. Arrol nem tehetek,hogy egyesek amokfutasba kezdtek, lehetseges a hasonlosag,vagy a kopizas,ami itt jo sok ember szokasa. Sose jartam Romaniaban, de meg Skandinaviaban se, ugyhogy ezekrol tenyleg nem nyilatkoztam. Ausztriaban jartam,de nem ismerem az oktatasat. Viszont,ha a te uldozesi maniadbol indulunk ki,es gyanusitgatasodbol,akkor szinten megjegyzem tessek vele vigyazni! Egyszer az Usaban el,egyszer Britanniaban napjainkban,es hulyebbnel hulyebb tanacsokat ad a felvetelizoknek, amik raadasul a valosag kozeleben sincsenek. Ja,hogy nem te voltal? Na,en meg ezt nem nyelem be! Reszemrol tenyleg nem irok vissza tobbet,mert erre nincs idom. Megtehetnem,hogy most vegig olvasom a forumot es megnezegetem kinek az iraskepe es szazaleka hasonlit ram, de nyilvan nincs ra idom,mert en valoban TANULOK, veled ellentetben,akinek valahogy olyan nagyon klassz kulfoldi elete van,es egesznap a forumon log.:D Kennedy neked uzenem,hogy gyere ki es tapasztald meg!
2012. jan. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!